18 Серпня 2022

Відтепер біологічну урожайність кукурудзи можна оцінити за допомогою смартфона

Corteva Agriscience надала українським сільгоспвиробникам можливість швидко оцінити біологічну врожайність кукурудзи за допомогою мобільної фотометрії з метою планування необхідних агротехнологічних робіт. Опція доступна в додатку «Агро-помічник Pioneer».

«Кожному фермеру, чим раніше, тим краще, хочеться мати можливість оцінити врожайність культури на полі, щоб мати можливість спланувати перед- та збиральні операції, транспортування, зберігання. На полі кукурудзи, яка знаходиться на стадії молочної або молочно-воскової зрілості, розламують качан, рахують кількість зернин в ряду і кількість рядів, множать на масу насіння і отримують біологічну урожайність, яку вже можна використовувати для планування. Завдяки роботі вчених і розробників Corteva Agriscience, у фермера тепер є можливість просто відсканувати качан кукурудзи смартфоном, внести прогнозовану масу 1000 насінин і, таким чином, отримати результат, залишивши качан на рослині. Ці результати залишаються доступними в смартфоні, при необхідності, з прив’язкою до поля, тому їх можна використовувати пізніше без небезпеки втратити», – розповідає Сергій Резніченко, керівник агрономічного відділу Corteva Agriscience.

Аграрії тепер можуть оцінити біологічну урожайність кукурудзи за допомогою мобільного телефонуЗа словами експерта, працювати над цією технологією вчені і розробники компанії Pioneer – попередниці Corteva, почали 5-6 років тому. Спочатку фотометрією користувалися тільки співробітники компанії. Однак цей інструмент викликав великий інтерес у фермерів, і компанія ухвалила рішення додати фотометрію в застосунки користувачів, щоб і клієнти Corteva також могли отримати переваги цієї технології.

За словами Сергія Резніченка, наразі «Агро-помічник Pioneer» дає можливість не просто вивчити каталог гібридів компанії, але і дозволяє порівняти дані випробувань, знайти найближчий агрополігон або демополе, на якому можна подивитися гібриди в реальних кліматичних і агротехнологічних умовах своєї зони.

Також програма має й інші корисні, та багато в чому унікальні, інструменти. Наприклад, опція «Розрахунки» дозволяє швидко перевести бушелі в центнери зерна, швидко порівняти між собою прибутковість різних полів, ухвалити рішення чи варто пересівати поле, пошкоджене градом або приморозками. В майбутньому планується додавання інформації про погоду з акцентом на агрономічні операції, які дозволять агроному обирати найкращий час для посіву культури, обприскування або моніторингу поля за допомогою дрона.

Додаток дозволяє мати в полі, під рукою, всю найнеобхіднішу інформацію. «Завдяки «Агро-помічнику Pioneer» агроному не треба згадувати формули, вести підрахунок – додаток зберігає всю історію сканувань і дозволяє легко порівняти і гібриди, і поля», – впевнений Резніченко.

Агро-помічник Pioneer доступний для скачування для мобільних телефонів на платформах Android і iOs.

Також нагадаємо, що в 2020 році, щоб продемонструвати фермерам процес правильного підбору гібридів та захисту рослин, Corteva Agriscience заклала 17 агрополігонов, в тому числі п’ять з розширеними дослідами по засобах захисту. Навчання на агрополігонах пройшли понад 600 осіб, як клієнтів, так і співробітників компанії.

Це частина реалізації Стратегії сталого розвитку 2030, яку Сorteva представила раніше цього літа. Важливо відзначити, що агрополігони дозволяють спостерігати не тільки результати застосування кращих технологій, а й вивчати приклади типових помилок, а також способи їх усунення.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

В Україні зростають закупівельні ціни на соняшник

Згідно з даними моніторингу ІА «АПК-Інформ», в...

У південних регіонах нетипово рано дозрів соняшник

На Одещині та Миколаївщині відмічають нетипово раннє...

Російські окупанти вкрали 200 тисяч тонн урожаю в агрохолдингу HarvEast

Російські окупанти викрали близько 200 тисяч тонн...

Погода

Kyiv
рвані хмари
26.5 ° C
26.5 °
25.3 °
63 %
0.9kmh
75 %
Чт
31 °
Пт
30 °
Сб
28 °
Нд
31 °
Пн
32 °