Відтепер біологічну урожайність кукурудзи можна оцінити за допомогою смартфона

550
Аграрії тепер можуть оцінити біологічну урожайність кукурудзи за допомогою мобільного телефону

Corteva Agriscience надала українським сільгоспвиробникам можливість швидко оцінити біологічну врожайність кукурудзи за допомогою мобільної фотометрії з метою планування необхідних агротехнологічних робіт. Опція доступна в додатку «Агро-помічник Pioneer».

«Кожному фермеру, чим раніше, тим краще, хочеться мати можливість оцінити врожайність культури на полі, щоб мати можливість спланувати перед- та збиральні операції, транспортування, зберігання. На полі кукурудзи, яка знаходиться на стадії молочної або молочно-воскової зрілості, розламують качан, рахують кількість зернин в ряду і кількість рядів, множать на масу насіння і отримують біологічну урожайність, яку вже можна використовувати для планування. Завдяки роботі вчених і розробників Corteva Agriscience, у фермера тепер є можливість просто відсканувати качан кукурудзи смартфоном, внести прогнозовану масу 1000 насінин і, таким чином, отримати результат, залишивши качан на рослині. Ці результати залишаються доступними в смартфоні, при необхідності, з прив’язкою до поля, тому їх можна використовувати пізніше без небезпеки втратити», – розповідає Сергій Резніченко, керівник агрономічного відділу Corteva Agriscience.

Аграрії тепер можуть оцінити біологічну урожайність кукурудзи за допомогою мобільного телефонуЗа словами експерта, працювати над цією технологією вчені і розробники компанії Pioneer – попередниці Corteva, почали 5-6 років тому. Спочатку фотометрією користувалися тільки співробітники компанії. Однак цей інструмент викликав великий інтерес у фермерів, і компанія ухвалила рішення додати фотометрію в застосунки користувачів, щоб і клієнти Corteva також могли отримати переваги цієї технології.

За словами Сергія Резніченка, наразі «Агро-помічник Pioneer» дає можливість не просто вивчити каталог гібридів компанії, але і дозволяє порівняти дані випробувань, знайти найближчий агрополігон або демополе, на якому можна подивитися гібриди в реальних кліматичних і агротехнологічних умовах своєї зони.

Також програма має й інші корисні, та багато в чому унікальні, інструменти. Наприклад, опція «Розрахунки» дозволяє швидко перевести бушелі в центнери зерна, швидко порівняти між собою прибутковість різних полів, ухвалити рішення чи варто пересівати поле, пошкоджене градом або приморозками. В майбутньому планується додавання інформації про погоду з акцентом на агрономічні операції, які дозволять агроному обирати найкращий час для посіву культури, обприскування або моніторингу поля за допомогою дрона.

Додаток дозволяє мати в полі, під рукою, всю найнеобхіднішу інформацію. «Завдяки «Агро-помічнику Pioneer» агроному не треба згадувати формули, вести підрахунок – додаток зберігає всю історію сканувань і дозволяє легко порівняти і гібриди, і поля», – впевнений Резніченко.

Агро-помічник Pioneer доступний для скачування для мобільних телефонів на платформах Android і iOs.

Також нагадаємо, що в 2020 році, щоб продемонструвати фермерам процес правильного підбору гібридів та захисту рослин, Corteva Agriscience заклала 17 агрополігонов, в тому числі п’ять з розширеними дослідами по засобах захисту. Навчання на агрополігонах пройшли понад 600 осіб, як клієнтів, так і співробітників компанії.

Це частина реалізації Стратегії сталого розвитку 2030, яку Сorteva представила раніше цього літа. Важливо відзначити, що агрополігони дозволяють спостерігати не тільки результати застосування кращих технологій, а й вивчати приклади типових помилок, а також способи їх усунення.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram