24 Жовтня 2021

Оцінка роботи сівалки Fendt MOMENTUM за результатами урожайності

Нова просапна сівалка Fendt MOMENTUM більше ніж успішно продемонструвала високу якість своєї роботи під час масштабного демонстраційного туру, виконавши навесні нинішнього року сівбу кукурудзи на полях восьми господарств у центральних і західних областях України на загальній площі понад 1000 га. Але для повноти оцінки роботи сівалки необхідно охарактеризувати не лише якість і повноту сходів, а й урожайність кукурудзи.

Варто зазначити, що у кількох господарствах сівбу виконували із застосуванням методики наукових досліджень. Одним із таких господарств стало ТОВ «Птахівник» Новоград-Волинського району Житомирської області. Поле, де працювала сівалка MOMENTUM 16 у агрегаті з трактором Fendt 936, було поділено на ділянки, а під час висіву на кожній з ділянок змінювалися основні параметри сівби, зокрема, її глибина, робоча швидкість і притискне зусилля.

Для оцінки врожайності на поля господарства прибули потенційні користувачі сівалки – аграрії з західних і південних областей України. З результатами отриманої урожайності кукурудзи на різних ділянках досліду присутніх ознайомив Сергій Лук’янець, керівник розвитку брендів Fendt і Valtra у країнах Східної Європи.

Сергій Лук’янець, керівник розвитку брендів Fendt і Valtra у країнах Східної Європи

При оцінці результатів експериментів з урахуванням перемінних чинників було встановлено, що найбільше врожайність кукурудзи залежала від глибини сівби, і найвищою вона була за глибини 5,0 см. Робота посівного агрегату оцінювалася на робочій швидкості 8, 12 та 16 км/год, і найкращі результати було отримано при 12 км/год, хоча в цілому швидкість меншою мірою впливала на урожайність.

Що ж до притискного зусилля, то найвищу врожайність отримали при автоматичному притисканні посівних секцій. Пояснюється це тим, що при автоматичному притисканні система сама відчуває твердість ґрунту й за необхідності додає чи зменшує притискне зусилля.

Спілкуючись із журналістами, фахівці корпорації AGCO зупинилися на важливих складових, які характеризують роботу сівалки Fendt MOMENTUM. Ось що вони розповіли.

Олексій Копилов, менеджер із розвитку бізнесу бренду Fendt корпорації AGCO:

Олексій Копилов, менеджер із розвитку бізнесу бренду Fendt корпорації AGCO

– Сільськогосподарська техніка Fendt – це машини преміум-класу, в яких поєднано високу надійність, максимальну продуктивність, бездоганну якість, належну економічність і комфорт, а також зручність у обслуговуванні та налаштуванні. Сівалка Fendt MOMENTUM не є винятком, адже на сьогоднішньому заході всі побачили чудові результати сівби кукурудзи, яку було виконано навесні. Наше головне завдання полягає не лише у постачанні на український ринок техніки Fendt, ми намагаємося створити максимально комфортні умови для наших клієнтів, щоб експлуатація машин відбувалося без жодних проблем.

Антон Костирко, директор із маркетингу корпорації AGCO в Україні та країнах Східної Європи:

Антон Костирко, директор із маркетингу корпорації AGCO в Україні та країнах Східної Європи
Антон Костирко, директор із маркетингу корпорації AGCO в Україні та країнах Східної Європи

– Демонстраційні покази нових високопродуктивних просапних сівалок Fendt MOMENTUM у різних за кліматичними умовами регіонах України дали змогу передусім нам, а також вітчизняним аграріям наочно переконатися в тому, що ці агрегати створені не для ідеальних умов, а для таких, із якими працівники полів можуть стикатися щодня. І ще один важливий момент, у якому аграрії переконалися особисто: високопродуктивні сівалки Fendt MOMENTUM можуть використовувати не лише великі господарства, а й ті, в яких посівні площі налічують кілька сотень гектарів. Варто звернути увагу й на той факт, що, здавалося б, на перший погляд масивна сівалка має транспортну ширину 3 метри.

Михайло Завада, директор компанії «Агроструктура», офіційного дилера техніки Fendt в Україні:

– В Україні сівалка Fendt MOMENTUM працює вже понад півроку, і за цей час вона встигла виконати сівбу кукурудзи на площі приблизно 1000 га у різних господарствах західних і центральних областей. Спостереженнями наших фахівців, які уважно аналізують її роботу, встановлено, що сівалка чудово підходить для роботи в наших умовах і забезпечує відмінний результат. Завдяки оснащенню системою Precision Planting якісна сівба виконувалася на швидкості 16 км/год, а кожна насінина висівалася на встановлену глибину й на оптимальну відстань одна від одної, незалежно від типу ґрунту, його вологості, наявності рослинних решток або рельєфу місцевості.

Михайло Завада, директор компанії «Агроструктура», офіційного дилера техніки Fendt в Україні
Михайло Завада, директор компанії «Агроструктура», офіційного дилера техніки Fendt в Україні

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
рвані хмари
7.6 ° C
8.7 °
5.2 °
76 %
0.9kmh
75 %
Нд
7 °
Пн
8 °
Вт
11 °
Ср
11 °
Чт
14 °