06 Грудня 2021

Аграрії зібрали найбільший урожай гречки, але ціни на неї зростатимуть

Нинішнього року в Україні, за прогнозами Міністерства аграрної політики та продовольства, аграрії зберуть понад 110 тисяч тонн гречки. Це – найбільший урожай гречки за останні кілька років.

«Два місяці тому наші прогнози були на рівні 100 тисяч тонн. І ось вже сьогодні аграрії намолотили 107 тисяч тонн. Це показник на рівні 94%, оскільки збір завершили лише 15 областей. Тому наші оновлені прогнози складають понад 110 тисяч тонн», – заявив міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

Найвища врожайність зафіксована поки що у Вінницькій області — 15,9 ц/га.

За словами міністра, У 2021 році на підтримку виробників гречки було виділено 50 млн грн. Згідно з програмою державної підтримки, аграрії отримують до 5 тис. грн субсидії на гектар оброблюваних угідь, де вирощувалася гречка.

«Ми плануємо й надалі підтримувати наших аграріїв і продовжимо цю програму наступного року», – пообіцяв міністр.

Однак тоді не ясно, чому при такому гарному врожаї роздрібні ціни на гречану крупу продовжують зростати?

«Річна потреба у гречці становить в Україні близько 180 тисяч тонн. Тому, попри рекордний врожай на рівні 110 тисяч тонн, його буде недостатньо для того, щоб повністю задовольнити потребу країни в гречаній крупі.

Дефіцит традиційно покривають імпортом, зазвичай — з Росії. Але цього року Росія внесла гречку до списку стратегічних товарів, які заборонила експортувати в Україну.

Тому, попри гарний врожай, дефіцит гречки на українському ринку збережеться. Ситуація може погіршитися через дії спекулянтів, які захочуть притримати продаж товару, щоб забезпечити зростання цін. Тому на нас чекає зростання вартості гречки на 15-20%», – розповів незалежний експерт, кандидат економічних наук Олександр Хмелевський.

agronews.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
легкий сніг
-1 ° C
-0.7 °
-2.4 °
92 %
0.5kmh
90 %
Пн
3 °
Вт
4 °
Ср
1 °
Чт
3 °
Пт
5 °