10 Серпня 2022

Біологічна обробка насіння з довготривалим ефектом: KWS запускає перший продукт

Компанія KWS вже багато років працює над подальшим розвитком біологічних засобів захисту сільськогосподарських культур. Завдяки новому процесу стабілізації тепер корисні мікроорганізми можуть зберігатися у мікрогранулах, і їх можна застосовувати для обробки насіння різних культур – це справжній прорив у галузі.

KWS проводила інтенсивну науково-дослідну роботу спільно з компанією біотехнологій Evologic Technologies і тепер пропонує перший засіб для обробки насіння на основі законсервованих корисних бактерій.

Біологічні засоби захисту – це такі корисні мікроорганізми, як бактерії, гриби та інші речовини природного походження. Вони підтримують, зміцнюють та захищають сільськогосподарські культури, і таким чином сприяють розвитку сталого ведення фермерського господарства.

Не усі корисні мікроорганізми можна використовувати для роботи з насінням, оскільки деякі з них можуть бути занадто чутливими й не зможуть перенести процес обробки насіння або тривале зберігання. Такі чутливі організми можна застосовувати лише як додатковий крок безпосередньо перед висіванням.

З метою розширення портфоліо засобів обробки насіння на ринку і, щоб додати до нього усі мікроорганізми (запропонувавши таким чином фермерам додаткові варіанти для біологічної обробки насіння) компанія KWS, спільно з Технічним університетом Граца, проводить успішні дослідження стабілізації цих біологічних засобів захисту культур.

Вони розробили процес, при якому бактерії спочатку додають у мікроскопічно дрібні гранули, а потім наносять на насіння у цій консервуючій суміші. Завдяки застосуванню корисних біозасобів, як частини обробки насіння, розвиток саджанця ефективно підтримується одразу від початку. Крім того, скорочується кількість робіт, необхідних під час посіву.

Партнер KWS, компанія Evologic Technologies, яка відокремилась від Віденського технічного університету, досягла успіхів у перетворенні методу у промисловий виробничий процес та його розширенні для відповідності вимогам комерційного виробництва насіння. Перший успіх партнерства був ознаменований біостимулятором цукрових буряків, який буде представлено на ринку у 2022 році.

«Для деяких етапів процесу довелося розробити та впровадити технічні рішення для виробництва. Реалізація виявилася справжнім викликом для інженерії», – розповідає доктор Віланд Райхельт, генеральний директор Evologic Technologies.

Цей продукт являє собою поєднання шести штамів бактерій, спеціально відібраних для цукрового буряка. Вони підтримують розвиток молодих рослин і потенціал врожаю у стресових умовах, таких як посуха або холод. Гібриди з цією новою технологією будуть доступні для посіву у 2022 році спершу в європейських країнах.

«В результаті інтенсивної спільної науково-дослідної роботи ми вперше можемо запропонувати фермерам конкретний біологічний засіб захисту цукрових буряків у формі засобу обробки насіння», – пояснює Йорг Філіппс, керівник Бізнес-підрозділу цукрових буряків компанії KWS.

Сировина, що використовується для консервації у мікрогранулах, – рослинного походження. Це означає, що запропоноване рішення підходить як для традиційного, так і для органічного землеробства.

Доктор Нора Темме, керівник відділу біологічних засобів захисту рослин компанії KWS, пояснює: «Ми першопрохідці у цьому новому процесі. Застосування корисних мікроорганізмів безпосередньо при обробці насіння ефективно зміцнює саджанець одразу на самому початку розвитку. Ці біозасоби пропонують стійкі переваги для здоров’я ґрунту та захисту врожаю і є частиною рішень для його комплексного захисту. Наразі ми розробляємо інші продукти на основі цієї технології для сільськогосподарських культур KWS, таких як жито та ріпак, і пропонуватимемо їх як засіб обробки насіння у програмі KWS INITIO».

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

В Україні починають змінюватися закупівельні ціни на ріпак

В Україні триває формування закупівельних цін на...

Під обстрілами та поміж мінами: стільки вже зібрали урожаю на Харківщині

У Харківській області, попри постійні ворожі обстріли,...

Погода

Kyiv
хмарно
21 ° C
22 °
20.4 °
81 %
0.5kmh
100 %
Ср
22 °
Чт
27 °
Пт
23 °
Сб
32 °
Нд
32 °