29 Березня 2024

Добрива з пластику: інновація від японських учених

Дослідники Токійського технологічного інституту розробили новітню технологію отримання добрив із переробленої пластмаси.

У ході випробувань учені розглядали полікарбонат ізосорбіду (PIC), який можна застосовувати як альтернативний полікарбонат на основі нафти. PIC виробляється із використанням отриманого з глюкози нетоксичного мономеру – ізосорбіду (ISB).

Зв’язки, які з’єднують блоки ISB, можуть бути розірвані за допомогою аміаку у процесі амонолізу. Як результат – утворюється сечовина, яка широко використовується в якості добрива.

У ході досліджень учені виявили, що PIC повністю розкладається аміаком за 6 годин при температурі 90 °С.

Доцент Токійського технологічного інституту Дайсуке Аокі зазначає:

«Реакція відбувається без участі каталізатора, демонструючи, що для амонолізу PIC потрібен лише аміак і висока температура. Таким чином, ця процедура є простою в експлуатації та екологічно чистою з погляду хімічної переробки».

Також доводячи, що всі продукти розпаду РІС можуть використовуватись у якості добрив, учені Токійського технологічного інституту провели експерименти з вирощування невеликої рослини сімейства капустяних Arabidopsis thaliana. У процесі виявилося, що краще розвивалися ті рослини, що були оброблені всіма продуктами розкладання PIC, а не тільки сечовиною.

Таким чином, результати дослідження демонструють доцільність отримання добрив із пластмас. Це зменшить рівень забруднення навколишнього середовища, скоротить швидкість виснаження ресурсів та сприятиме встановленню продовольчої безпеки у світі.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
рвані хмари
8.3 ° C
10.9 °
8.1 °
83 %
4.3kmh
54 %
Пт
11 °
Сб
18 °
Нд
21 °
Пн
20 °
Вт
18 °