Біостимулятори перевірені часом

169
Biostymulyatory-perevireni-chasom-1024x680

АППЕТАЙЗЕР – біостимулянт, який допомагає засвоювати рослині макро- та мікроелементи із ґрунтового розчину й добрив, стимулює фотосинтетичну активність рослин і їх ростові процеси.

Physio Activator Technology (PAT) – це повністю відпрацьована компанією UPL (Сан-Мало, Франція) унікальна, захищена патентом технологія, що передбачає використання спеціально відібраних активних складників із бурих водоростей Ascophyllum nodosum.

Бурі водорості – біологічний продукт на основі натуральної сировини, видобутої та відібраної досвідченими фахівцями у екологічно чистих умовах північної частини Атлантичного океану.

Хімічний склад екстрактів водоростей значною мірою залежить від методу екстрагування та речовин, що використовуються у процесі виробництва. Тому біологічна активність екстрактів одного й того ж виду водоростей, отриманих різними способами, може значно відрізнятися. Завдяки ексклюзивній технології виробництва компанії UPL вдається перенести всі біологічно активні компоненти у фізіологічно активний фільтрат GA 142 із найбільшою концентрацією фізіологічно активних речовин – олігосахаридів, амінокислот, бетаїнів, вітамінів і фітогормонів.

Фізіологічно активні речовини, що входять до складу Аппетайзера, активізують проходження процесу фотосинтезу, а за рахунок бетаїнів зменшують передчасну деградацію хлорофілових зерен за стресових умов, що дає змогу сільськогосподарським культурам активізувати ферментативну діяльність і продукувати більшу кількість асимілянтів, які надалі трансформуються до кореневої системи.

Тестування Аппетайзера на кукурудзі
Тестування Аппетайзера на кукурудзі

Аппетайзер – суміш мікроелементів марганцю (Mn) і цинку (Zn) та активний фільтрат GA 142 з морських водоростей Ascophyllum nodosum. Рекомендується застосовувати для позакореневого підживлення культур у кількості 0,5 л/га, норма витрати робочого розчину 200–300 л/га.

Для сучасних гібридів кукурудзи рекомендуються застосування:

 • перше внесення – у фазу 3–4 листків (стимулювання росту вузлових коренів за рахунок додаткового притоку асимілянтів до кореневої системи;
 • друге внесення – у фазу 6–8 листків до викидання волоті, це пояснюється відмиранням первинної (зародкової) кореневої системи і переходом на живлення рослин лише вторинною кореневою системою.

Для сучасних сортів озимої пшениці рекомендуються застосування:

 • перше внесення – у фазу кущіння – початку виходу в трубку (закладання кількості колосків у колосі);
 • друге внесення – у фазу прапорцевого листка (виповнення зернівок в колосі, збільшується маса 1000 зернин і натура).

АТОНІК ПЛЮС – біостимулянт із яскраво вираженою регенеративною та антистресовою дією.

Температура – найважливіший абіотичний чинник, адже вона визначає швидкість хімічних реакцій у навколишньому середовищі й метаболізм у більшості живих організмів. Значні перепади, зниження або підвищення температури для рослини – це зупинка фізіологічних процесів (стрес). Боротьба рослин зі стресом відбувається шляхом зміни активності ферментів, що проходить як на клітинному, так і на гормональному рівні.

Дію продукту було ретельно досліджено на 3-х рівнях: генному, клітинному та рослинному.

АТОНІК ПЛЮС – препарат, до складу якого входять синтетичні нітрофеноли: натрію 5 нітрогаіколат, натрію ортонітрофенолят, натрію паранітрофенолят (нітрофеноли – це натуральні сполуки, які містяться в живих клітинах). Переважна їх кількість зосереджена в ядрі основної клітинної органели, яка відповідає за передачу спадкової інформації. Ці речовини виступають активаторами ферментів, що посилюють та покращують передачу спадкової інформації у вигляді синтезованих нових білкових сполук, генної стимуляції синтезу необхідних гормонів, прискореної клітинної відповіді на зовнішні подразники та стреси.

Застосування Атонік Плюс на сої
Застосування Атонік Плюс на сої

Для швидкого відновлення потенціалу продуктивності рекомендується застосовувати АТОНІК ПЛЮС в нормі 0,2 л/га за 1–2 доби (не пізніше ніж за 12 годин) до настання прогнозованого зниження температури або відразу після заморозків, а також для зняття пестицидного стресу, для відновлення втрачених або ушкоджених клітин, тканин і органів, цілісності організму.

Рекомендації щодо внесення:

– На озимому ріпаку:

 • у фазу 3–4 пар справжніх листків (відновлення вегетації та регенерація);
 • на початку фази бутонізації (поліпшення цвітіння і насіннєвої продуктивності);
 • у фазу цвітіння (для збільшення маси 1000 насінин та зменшення розтріскування стручків).

– На сої:

 • у фазу 2–3-х трійчастих листків;
 • у фазу бутонізації.

– На соняшнику:

 • у фазу 6–8 листків.

– На цукрових буряках:

 • через 3–4 дні після внесення гербіцидів у фазу 2–3 пар справжніх листків до змикання міжрядь;
 • разом з першим обприскуванням фунгіцидами проти церкоспорозу.

– На яблуні:

 • розпускання бруньок та поява перших листків;
 • рожевий бутон;
 • повне цвітіння;
 • відразу після цвітіння (опадання пелюсток).

Сергій Харусь, продукт-менеджер  з розвитку біостимулянтів, компанія UPL Україна

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2020

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram