Час захистити зернові культури від бур’янів

579
Час захистити зернові культури від бур’янів

На вулиці календарна зима, але відсутність снігу на полях, де культури (пшеницю й ріпак) вже посіяно, та на тих, які будуть засіяні через кілька місяців, дещо насторожує. Відсутність вологи в осінній період та першій частині зими вже згубно позначились на стані майбутніх врожаїв. Але, як показує практика, середньорічні суми випадіння опадів за рік вирівнюються. Цього року аграрії також матимуть змогу застосувати різні агроприйоми при вирощуванні сільгоспкультур з огляду на погодно-кліматичні умови. Які б сюрпризи не готувала нам погода, треба рухатись далі й готуватись до весни.

Основний напрям захисту посівів – гербіцидний. На ринку ЗЗР пропонується чимало гербіцидів для хімічного прополювання зернових колосових культур. Однак фахівці господарств віддають перевагу дійсно ефективним препаратам із найкращим співвідношенням якості та ціни.

З одного боку, аграріям потрібен препарат із високою ефективністю щодо як однорічних, так і багаторічних дводольних бур’янів, які ростуть у кожного на полях, плюс це має бути засіб із широким спектром контрольованих бур’янів та ще й повністю безпечним у сівозміні для майбутніх посівів на цих полях. З іншого боку, потрібно, щоб препарат мав невисоку ціну, був наявним і зберігався неподалік на складі.

У портфоліо компанії «Август-Україна» представлені саме такі препарати. Крім того, компанія має висококваліфіковану консультативну регіональну службу, що працює в кожній області, а її препарати вже не один рік поспіль доступні на регіональних складах.

Якщо у посівах пшениці та ячменю з’являється підмаренник чіпкий, осот жовтий чи осот рожевий, ситуація стає ще більш критичною. Тож з огляду на потреби виробників, компанія «Август» пропонує унікальний гербіцид системної дії – Капуеро, ВГ.

Капуеро, ВГУ цьому препараті поєднано діючі речовини різних хімічних класів: трибенурон-метил (563 г/кг), що належить до класу похідних сульфонілсечовини, і флорасулам (187 г/кг) – до триазолпіримідинів. Препарат має дуже широке вікно застосування, що дає змогу гнучко використовувати його залежно від погодних умов.

Механізм дії діючих речовин полягає у зупинці перебігу утворення ферменту ацетолактатсинтази, що бере участь у синтезі незамінних амінокислот, дефіцит яких порушує синтез білка та сповільнює поділ клітин. Завдяки системній дії гербіцид Капуеро швидко проникає у рослини бур’янів. Через кілька годин після обробки листя чутливих дводольних бур’янів, у тому числі стійких до 2,4-Д та МЦПА (осот городній, гірчиця польова, вероніка польова, шпергель звичайний, фіалка польова, ромашка непахуча, мак польовий, підмаренник чіпкий, кропива глуха стеблообгортна, грицики звичайні та інші) набуває хлоротичного забарвлення, точки росту відмирають.

Слід пам’ятати, що швидкість пригнічення залежить від погодних умов на час обробки (температура, вологість) та фази розвитку бур’янів.

Результат на 10-й день після обробки
Результат на 10-й день після обробки
Результат на 20-й день після обробки
Результат на 20-й день після обробки

Для боротьби з однорічними дводольними та багаторічними коренепаростковими на ранніх фазах (кущіння – до формування другого міжвузля) розвитку культури та на ранніх стадіях росту бур’янів рекомендуємо норму 20–25 г/га. Максимальну норму (30 г/га) доцільно використовувати за високої забур’яненості посіву перерослими бур’янами з додаванням поверхнево активних речовин (Ад’ю, 0,2 л/га) за оптимальної температури повітря в межах +8…+25°C. Належність діючих речовин препарату до різних хімічних класів зводить до мінімуму виникнення резистентності у бур’янів та не передбачає обмежень у сівозміні, оскільки післядія відсутня.

Результати застосування Капуеро продемонстрували швидку дію на бур’яни, що проявлялась у зупинці росту бур’янів, скручуванні листя, скороченні міжвузлів, хлорозі та некрозі листя, відмиранні точки росту. Антоціанове забарвлення листя падалиці ріпаку – результат дії трибенурон-метилу.

На 20 день після обробки рослини талабану польового повністю загинули, у інших видів спостерігалась зупинка росту, пожовтіння та відмирання точки росту, скручування й некротизація листя, і в підсумку вони стали неконкурентоспроможними по відношенню до культури. Капуеро сильний там, де інші гербіциди безсильні!

Запорукою високого попиту на наступний препарат компанії «Август-Україна» – Балерина і великих обсягів його застосування стали широкий спектр дії засобу, висока ефективність, толерантність до культур і демократична ціна.

БалеринаБалерина – системний гербіцид проти однорічних дводольних, у тому числі стійких до 2,4-Д і МЦПА та деяких багаторічних коренепаросткових бур’янів, до складу якого входить складний 2-етилгексиловий ефір 2,4-Д кислоти, 615 г/л і флорасулам, 7,4 г/л. Переваги цього препарату: широкий спектр контрольованих дводольних бур’янів, у т. ч. підмаренника, ромашки, осоту та молочаю лозяного; висока швидкість дії; здатність контролювати стійкі форми падалиці соняшнику; відсутність післядії.

Робочі норми використання препарату на зернових культурах – від 0,3 до 0,5 л/га у фазі кущіння до утворення 1–2 міжвузлів культури. Максимальна норма витрати використовується у разі високої забур’яненості, переважання у посівах багаторічних коренепаросткових бур’янів, наявності перерослих бур’янів (підмаренник чіпкий, види ромашки, види осотів – фази стеблування – бутонізація). Найкраща дія препарату досягається за обробки однорічних дводольних бур’янів у фазі 3–5 листків, багаторічних коренепаросткових – починаючи з фази розетки та до початку стеблування. Оптимальна температура застосування від 8 до 25°С, коли відбувається активний ріст бур’янів. Не рекомендується проводити обробку в ті дні, коли прогнозують нічні приморозки (і після них), оскільки за таких умов можливе зниження ефективності дії препарату.

Балерина СуперРозвиваючи успіх, компанія «Август-Україна» пропонує хліборобам у сезоні 2020 року новий оригінальний гербіцид під торговою маркою Балерина Супер, обґрунтовано призначений на роль нового лідера в лінійці препаратів фірми для боротьби з бур’янами на зернових культурах.

Споживчі властивості, закладені при розробці гербіциду Балерина Супер, давно очікувані у виробництві й, безумовно, будуть затребуваними на практиці. Мало гербіцидів селективної дії можуть впоратись із широким спектром проблемних бур’янів, особливо із найбільш шкодочинними, як-от підмаренник, ромашка, жабрій, амброзія, падалиця ріпаку та соняшнику (у тому числі стійкі гібриди). Один із найкращих способів у цьому випадку – новий вдосконалений класичний гербіцид з підвищеним вмістом діючої речовини флорасулам.

Отже, до складу гербіциду Балерина Супер входять гормональна діюча речовина – складний 2-етилгексиловий ефір 2,4-Д, 615 г/л, ефективний проти амброзії полинолистої, видів лободи, осоту, подорожника, жовтця, герані, суріпиці звичайної, жовтозілля звичайного, кульбаби шорсткої, полину, будяку кучерявого, татарника колючого, а також флорасулам із підвищеною нормою – 15 г/л (належить до триазолопіримідинів), високоефективний проти підмаренника до 14 мутовок, видів гірчаку, гірчиці, лободи, маку, ромашки, горошка, зірочника середнього, хрестоцвітих тощо.

Переваги Балерини Супер по фазі розвитку підмаренника чіпкого
Переваги Балерини Супер по фазі розвитку підмаренника чіпкого

Таким чином, завдяки збільшенню вмісту флорасуламу зростає ефективність препарату проти проблемних бур’янів. Важливою характеристикою гербіциду Балерина Супер є також відсутність післядії в сівозміні, на що сьогодні звертають особливу увагу аграрії в усіх куточках України.

Усі діючі речовини препарату спричиняють системну дію, швидко проникають у рослини бур’янів і зупиняють їх ріст.

Максимальну норму 0,5 л/га витрати слід використовувати у випадках вихідної високої забур’яненості, домінування в посівах багаторічних коренепаросткових бур’янів та за наявності перерослих бур’янів (підмаренник чіпкий до 14 мутовок, види ромашки – до 25 см, види осоту – до бутонізації).

Нові технологічні рішення на ринку гербіцидів істотно розширюють можливості для проведення якісного прополювання зернових із мінімальними фінансовими витратами! З нами рости легше!

Геннадій Ковальов, відділ маркетингу та реклами ТОВ «Август-Україна»

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2020

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram