Чого аграріям чекати від зміни клімату в найближчі роки – НБУ

76
Чого аграріям чекати від зміни клімату в найближчі роки – прогноз НБУ

Підвищення середньорічної температури в Україні призведе до того, що деякі види зернових буде майже неможливо виростити на території нашої держави, а якість урожаю через раннє дозрівання знижуватиметься із кожним роком. До таких висновків прийшли фахівці НБУ у своєму липневому звіті.

Експерти стверджують, що у південних та східних регіонах України очікується зменшення родючості внаслідок зменшення опадів. Через часті буревії, зливи, гради та посухи аграрії щорічно втрачатимуть частину врожаю. Раннє достигання врожаю значно знизить його якість.

Аграріям також доведеться зіштовхнутися з ситуацією, коли у східних та південних областях України очікується зменшення врожайності кукурудзи й пшениці. Натомість у регіонах, розташованих ближче до полюсів, очікується зростання врожайності цих рослин та цукрового буряку.

Окрім цього, боротьба з парниковими викидами та нові винаходи на кшталт штучного м’яса, можуть знизити попит на зерно з боку тваринництва.

Нагадаємо, що зима 2019-2020 років стала найтеплішою в Україні за останні понад 100 років. Науковці прогнозують, що наступні 5 років стануть найтеплішими за всю історію країни.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram