20 Жовтня 2021

Чому на органічних полях також є пестициди – американські вчені

Пестициди, які застосовуються для обробки полів від шкідників і патогенів, зберігаються в грунті десятками років. Саме до такого висновку дійшли вчені з відділу екологічних наук і технологій Американського хімічного товариства (ACS).

Дослідження проводилося на 100 фермах Швейцарії з метою визначення кількості пестицидів в грунті, а також їх впливу на здоров’я грунту.

Важливо, що дослідження проводилися не тільки в господарствах з традиційною технологією обробітку грунту і використанням ЗЗР, а і в господарствах, які вже понад двадцять років спеціалізуються безпосередньо на органічному виробництві.

Остаточну кількість пестицидів було виявлено навіть на полях, де протягом останніх 20 років ведеться виключно органічне сільське господарство.

Дослідники провели визначення концентрації 46 інсектицидів, які регулярно використовували, продуктів їх розкладу в пробах на кожному полі.

Експерти виявили залишки пестицидів на всіх об’єктах, в тому числі і на територіях господарств, які пройшли перепрофілювання на ековиробництво багато років тому.

Загальна кількість синтетичних хімікатів та їх концентрація на органічних полях була нижчою, ніж на «класичних», проте на відносно чистих територіях у поверхневому шарі грунту вчені виявили кілька гербіцидів і один фунгіцид.

Крім того, команда зафіксувала найнижчий показник за вмістом у грунті корисних мікробів на тих полях, де постійно застосовувалися ЗЗР. Виходячи з отриманих даних, вчені зробили висновок, що використання синтетичних хімікатів погіршує здоров’я грунту.

В ході дослідження експерти змогли встановити, що залишкова кількість отрутохімікатів може фіксуватися на екополях у зв’язку з їх повітряно-крапельним перенесенням з оброблених територій на вільні від пестицидів.

Phys.org

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Жнива-2021: в яких областях отримали найбільшу урожайність с/г культур

В Україні триває збирання зернових та зернобобових...

Variant Irrigation представила нову зрошувальну систему

Українська виробничо-сервісна компанія «Variant Irrigation» презентувала нову...

Після оприлюднення жовтневого звіту USDA несподівано і різко підскочили ціни на пшеницю

Минулого вівторка пшеничні ринки досить стримано відреагували...

Погода

Kyiv
рвані хмари
-0.1 ° C
2 °
-4.1 °
67 %
0kmh
65 %
Ср
15 °
Чт
19 °
Пт
17 °
Сб
10 °
Нд
4 °