17 Травня 2022

Чому важко перемогти вовчок соняшниковий – зарубіжний експерт

В Україні основними проблемами при вирощуванні соняшника є недотримання сівозмін та порушення аграріями культури землеробства. Це зокрема ускладнює боротьбу із вовчком та іншими бур`янами.

Так вважає Ненад Душаніч, науковий співробітник сербського Інституту рослинництва та овочівництва NS SEME.

«Чимало аграріїв порушують культуру землеробства, приміром, вказано в інструкції застосовувати 300 г препарату на га, то 300 г треба і застосовувати, – запевняє експерт. – Дехто, для кращого результату, вносить «побільше». Що маємо – всі бур`яни знищилися, один залишився і для нього треба буде вже не 300 г, а 500 г препарату.

Це ж стосується і вовчка. Якщо гербіцид його не знищив (навіть, якщо залишилися одиниці), то він починає виробляти нові покоління. Вихід один – або збільшувати дозу або застосовувати нову діючу речовину. Переважно селекціонери шукають нову діючу речовину. Тому відбувається постійна боротьба селекціонерів із вовчком. Але вовчок «працює» 24 години на добу, а селекціонери тільки 8».

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Цього року в Україні очікують хороший урожай суниці

Тепла погода та відсутність заморозків на початку...

«Контінентал» завершив посадку картоплі

У «Контінентал Фармерз Груп» завершилася посадка картоплі....

Надійний післясходовий захист соняшника, стійкого до імідазолінонів

Вирощування гібридів соняшника за окремими виробничими системами,...

Погода

Kyiv
рвані хмари
15.7 ° C
16.5 °
14.2 °
45 %
0.9kmh
62 %
Вт
18 °
Ср
11 °
Чт
19 °
Пт
22 °
Сб
18 °