28 Березня 2024

Чи вносити азот під сою і скільки – дослідження вчених

Соя може забезпечити себе азотом, який є основним компонентом урожайності. Як відомо, бобові культури, включаючи соєві боби, можуть зв’язувати вільний азот з повітря і забезпечувати себе цим важливим елементом. Це можливо завдяки утворенню бульбочок на коренях.

Умовою симбіозу є наявність бактерій Bradyrhizobium japonicum, які в наших природних умовах зустрічаються рідко в грунтах, тому насіння сої необхідно “вакцинувати” бактеріальним препаратом інокуляція. Використання насіння гарної якості й інокуляція відповідним препаратом дозволяє рослинам забезпечувати себе азотом.

Надання азоту рослинам шляхом внесення добрив призводить до того, що соя отримує елемент легко. Таким чином, рослинам не потрібно утворювати численні бульбочки і в цих умовах накопичення азоту з кисню буде слабким.

Польові експерименти, які постійно проводять польські вчені, з соєю у різних системах вирощування, ставлять за мету дати відповідь на питання про необхідність використання азотних добрив для сої. Дослідження показують, що соя реагує позитивно на передпосівне внесення азотних добрив у дозі 30 кг N/га, але також добре росте і без удобрення.

farmer.pl

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
рвані хмари
13.6 ° C
13.7 °
11.5 °
78 %
0.9kmh
74 %
Чт
14 °
Пт
12 °
Сб
17 °
Нд
21 °
Пн
20 °