10 Серпня 2022

Чим можна замінити дорогі мінеральні добрива, – досвід провідних агропідприємств

В агрофірмі «Дружба» – одній із філій ТОВ «НВФ «Урожай» (входить до групи підприємств ПАТ «Миронівський хлібопродукт») вже давно практикують застосування на полях курячого посліду. Про це розповів директор АФ «Дружба» Василь Горбенко.

«Послід — це дуже ефективне органічне добриво, яке ще й зберігає ґрунти. Після його застосування родючість значно поліпшується. Тому щороку на свої поля ми його вносимо до 3 тонн на гектар і до 2,5 тонни на гектар коров’ячого гною», – каже Василь Горбенко.

Внаслідок застосування органіки урожайність сільськогосподарських культур в агрофірмі завжди є високою. Наприклад, озимої пшениці в середньому з гектара збирають 80 ц, озимого ячменю – 80 ц, кукурудзи — понад 100 ц, соняшнику — 40 ц, гороху (переважно сіють, як попередник) — 40 ц.

ПрАТ «Березнівське птахопідприємство» також розглядає використання курячого посліду як органічного добрива замість міндобрив. Про це розповів заступник директора Березнівського птахопідприємства Віталій Матвійчук.

«У структурі нашого підприємства є 2 тис. га землі, де ми вирощуємо сою, кукурудзу, пшеницю. Звичайно, ми використовуємо добрива, засоби захисту рослин. Але, як вихід для себе, бачимо використання курячого посліду як органічного добрива, – зазначив він. – І,  гадаю, це може бути виходом для багатьох підприємств».

Можливо, маючи на меті дешевше удобрення сільгоспугідь, деякі рослинницькі підприємства знову повернуть до свого складу тваринницькі комплекси, – зробив припущення Віталій Матвійчук.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

В Україні починають змінюватися закупівельні ціни на ріпак

В Україні триває формування закупівельних цін на...

Під обстрілами та поміж мінами: стільки вже зібрали урожаю на Харківщині

У Харківській області, попри постійні ворожі обстріли,...

Погода

Kyiv
хмарно
18.7 ° C
19.8 °
18.7 °
81 %
0.5kmh
100 %
Ср
23 °
Чт
27 °
Пт
25 °
Сб
30 °
Нд
35 °