17 Травня 2022

Дешевий і нетиповий спосіб підживлення грунту

Виробники біопрепаратів пропонують аграріям багато рішень для підвищення родючості ґрунтів. Починаючи від препаратів, які містять мікроорганізми, до тих, що створюють умови для їх саморозмноження в ґрунті. Однак є й інший спосіб експериментувати з мікроорганізмами.

Кожен фермер сам може створити культуру мікроорганізмів, яку потім застосувати на своєму полі. Йдеться про, так званий компостний чай, який складається з води, компосту та повітря.

Це – своєрідна вакцина, яка містить до 4000 родин грибних одиниць, що утворюють колонії. Однак, щоб краще проілюструвати цінність компостного чаю, слід додати, що в одній столовій ложці компосту можна знайти близько 1 мільярда бактерій, тоді як в одній столовій ложці чаю з активним компостом можна налічити в 4 рази більше мікроорганізмів.

Основний компонент компостного чаю 95% – це вода. Щоб приготувати засіб, до 100 літрів води додайте близько 3 кг зрілого компосту. Резервуар, в якому буде готуватися препарат, повинен бути обладнаний відповідним насосом, який зможе ефективно провітрювати суміш. Потім додайте близько 200 г патоки, яка стане джерелом їжі для швидко зростаючих мікроорганізмів. Тоді залишається лише почати аерацію і очікувати ефекту, який повинен бути помітний через 24-36 годин.

На готовність компостного чаю буде вказувати коричневий колір, трохи підвищена температура та приємний земляно-солодкий запах.

Недоліком розчину є його відносно короткий термін зберігання, який становить до 4-5 днів, за умови, що суміш постійно провітрюється. На одному гектарі потрібно використовувати приблизно 200 л препарату. Немає сенсу передозувати чай з компостом, оскільки він не дасть кращих результатів. Можливо, більш ефективно застосовувати підготовлену суміш частіше.

Також слід звернути увагу на погодні умови під час внесення. Застосовувати найкраще в похмурий день, під час опадів або після опадів. Суха та сонячна погода може значно знизити ефективність лікування грунту.

Чи ефективне таке рішення – найкраще це з’ясувати на власному полі, враховуючи незначні витрати на проведення експерименту.

 Striptillfarmer.com

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Окупанти знищили єдиний в Україні генетичний банк рослин

Російські солдати повністю знищили єдиний в Україні...

Цього року в Україні очікують хороший урожай суниці

Тепла погода та відсутність заморозків на початку...

«Контінентал» завершив посадку картоплі

У «Контінентал Фармерз Груп» завершилася посадка картоплі....

Погода

Kyiv
кілька хмар
19.3 ° C
19.3 °
19.3 °
21 %
6.7kmh
12 %
Вт
18 °
Ср
13 °
Чт
19 °
Пт
21 °
Сб
17 °