20 Травня 2022

Концерн CLAAS відзвітував про рекордну виручку

Підсумки фінансового року:

  • Виручка вперше перевищила 4 мільярди євро.
  • Прибуток до сплати податків підвищився.
  • Значне зростання продажів у Росії і Північній Америці.
  • Прогноз на 2021 р.: виручка і прибуток на рівні попереднього року.

Концерн CLAAS – один із провідних світових виробників сільськогосподарської техніки, в 2020 фінансовому році підвищив свою виручку на 3,7% до 4042 млн євро в порівнянні з 3898 млн євро роком раніше. Прибуток до оподаткування збільшився до 158 млн євро (136 млн євро в минулому році). Вільний грошовий потік у розмірі 308 млн євро (в попередньому році – 138 млн євро) також продемонстрував зростання.

«Не дивлячись на пандемію і тимчасову зупинку виробництва, CLAAS вдалося досягти зростання виручки і підвищити рентабельність. Важливу роль в цьому зіграла наша широка міжнародна присутність», – підкреслив Томас Бьок, голова правління концерну CLAAS.

Томас Бьок, Голова правління Концерну

У той час як показники обороту в Німеччині, Франції та інших західноєвропейських країнах залишалися стабільними, в Східній Європі і особливо в Росії спостерігалася гарна позитивна динаміка. Найбільшого приросту виручки, а саме на 20%, концерн CLAAS домігся за межами Європи – в Північній Америці.

Реалізація ключових інвестиційних проектів йде за планом

Незважаючи на збитки, завдані коронавірусом, концерну вдалося планомірно реалізувати ключові інвестиційні проекти. На тракторному заводі у французькому Ле Мані, завдяки сучасним технологіям, вдалося значно підвищити ефективність ліній виробництва.

Виробництво комбайнів на головному заводі в м. Харзевінкель, Німеччина.
Виробництво комбайнів на головному заводі в м. Харзевінкель, Німеччина

У німецькому Харзевінклі був завершений перший етап масштабного проекту модернізації процесу зборки зернозбиральних комбайнів. Нові центри збуту у Франції і Великобританії отримали додаткові можливості в сфері надання сервісних послуг і продажу запасних частин. При цьому оптимальну підтримку надає новий високостеллажний склад в місті Хамм. Разом зі зростанням інвестицій в основні фонди в розмірі 131 млн євро (125 млн євро роком раніше), витрати на НДДКР склали 237 млн ​​євро (в попередньому році 244 млн євро).

Стійкі до кризи процеси виробництва і збуту

Спочатку ніщо не віщувало позитивної динаміки для бізнесу. Однак на початковому етапі кризи, пов’язаної з коронавірусом, концерну CLAAS вдалося швидко пристосуватися до нових викликів. Під час зупинки низки підприємств, яка тривала кілька тижнів, на всіх заводах пройшла підготовка до якнайшвидшого їх запуску. Завдяки великому залученню співробітників і вибудованій логістичній мережі компанії вдалося зберегти безперебійне і надійне постачання клієнтам техніки і запчастин.

Трактори з гусеничним рушієм: AXION 900 TERRA TRAC і XERION 5000
Трактори з гусеничним рушієм: AXION 900 TERRA TRAC і XERION 5000

На виставці Agritechnica і численних заходах були представлені новинки продукції. На найбільшій у світі виставці сільськогосподарської техніки в листопаді 2019 року компанія CLAAS була удостоєна нагороди «Машина року 2020» за LEXION 8000/7000, JAGUAR 900 і DataConnect – рішення Cloud-to-Cloud для різних виробників техніки. Позитивний відгук серед галузевих експертів також отримав перший напівгусеничний трактор AXION TERRA TRAC.

Кількість працівників по всьому світу залишається стабільною

Протягом року кількість співробітників в цілому залишалася стабільною і до кінця 2020 фінансового року склала по всьому світу 11 395 осіб (у попередньому році – 11 448 осіб). У Німеччині кількість співробітників зросла на 1,7% до 5 596 осіб (в попередньому році – 5503 осіб), у Франції вона зменшилася на 1,0% до 2279 співробітників (в попередньому році – 2301 співробітник). Кількість стажерів у всіх компаніях групи склала 714 осіб (в попередньому році – 735 осіб), з них 430 – в Німеччині (в попередньому році – 414 осіб).

Прогноз

З урахуванням пандемії коронавірусу і нестабільністю на міжнародних збутових ринках не виключено негативний вплив на виручку і прибуток. Інші ризики можуть бути пов’язані з коливаннями закупівельних цін і зміною політичних рамкових умов для сільгоспвиробників на світових ринках. Що стосується поточного 2021 фінансового року, незважаючи на цю невизначеність, Концерн CLAAS буде виходити з рівня виручки і прибутку попереднього року.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

«Контінентал» завершив весняну посівну

У «Контінентал Фармерз Груп» завершилася весняна посівна...

В Україні створили проєкт, де приймають заявки на розмінування полів

Після звільнення Чернігівської та Київської областей почалося...

Погода

Kyiv
хмарно
22.1 ° C
22.1 °
22 °
50 %
3.9kmh
100 %
Пт
21 °
Сб
19 °
Нд
12 °
Пн
15 °
Вт
18 °