28 Березня 2024

Ефективне внесення добрив як основа сучасного сільського господарства

Агротехніка сільськогосподарських рослин трохи нагадує пазл. У нас є багато елементів, які необхідно правильно підібрати й розташувати, щоб досягти успіху: втілити бажаний образ. Такою картиною в агротехніці є врожайність – її кількість і якість.

Рис. 1. Ієрархія елементів живлення в структурі врожайності сільськогосподарських культур
Рис. 1. Ієрархія елементів живлення в структурі врожайності сільськогосподарських культур

Важливість та ієрархія окремих елементів агротехніки, пов’язаних із внесенням добрив, представлені ​​на рис. 1. Як бачимо, в основі врожайності й високої ефективності всіх удобрень лежить оптимальний pH ґрунту для тієї чи іншої культури. Цей чинник є найважливішим із двох причин:

  •  визначає оптимальні умови для росту і розвитку кореневої системи;
  •  оптимізує здатність рослин поглинати поживні речовини.

Отже, кислотність ґрунту прямо й опосередковано визначає можливість ефективного живлення посівів.

Таблиця 1. Пропорції в засвоєнні рослинами макроелементів

Удобрення макроелементами – це наступний рівень, пов’язаний із врожайністю. Тут ми звертаємо увагу як на первинні, так і на вторинні поживні речовини. Ключовим тут є співвідношення між окремими елементами (табл. 1). Як бачимо, сума поглинених вторинних компонентів (кальцію, магнію та сірки) часто еквівалентна або трохи нижча за кількість поглиненого азоту. Особливо слід звернути увагу на два аспекти впливу цих елементів  на економіку рослинництва:

  •  ці елементи є ключовими для ефективного використання азоту;
  •  вони відповідають за перебіг багатьох фізіологічних процесів у рослинах, у тому числі за швидку реакцію рослин на стресові умови.

Таблиця 2. Пропорції в засвоєнні рослинами мікроелементів

Ще один момент, пов’язаний з удобренням, – підживлення мікроелементами. У сфері мікроелементної профілактики рослин ми часто обмежуємось одним або двома ключовими елементами для певної культури, і, як показано в табл. 2, кожна культура потребує шести мікроелементів. Відмінності – як і у випадку з макроелементами – стосуються лише пропор­цій між ними. Основний напрям дії мікроелементів – активація широкого спектру ферментів, речовин, що каталізують фізіологічні процеси. Цей сильний вплив на функціонування ферментного управління рослиною можна спостерігати опосередковано у вигляді отриманої врожайності, а також у вищому фітосанітарному статусі посівів.

На самій вершині піраміди знаходяться біостимулятори, тобто сполуки, які здатні підтримувати рослини, що ростуть в умовах стресу, головним чином за рахунок прискореної експресії генів, відповідальних за реакцію рослин на стресовий чинник.

Виділена рамка на рис. 1 вказує на спектр елементів і речовин, які ми можемо, а точніше, повинні забезпечити позакореневою доставкою. Позакореневе підживлення охоплює деякі макроелементи, мікроелементи та біостимулятори. Отже, позакореневе підживлення виконує лише функцію внесення макроелементів по відношенню до удобрення ґрунту.

Читати по темі: Теорія і практика підживлення культур «повільним азотом»

Рішення ЕКОПЛОН — це серія екстрадобрив МАКСИМУС, які забезпечують легкодоступні макроелементи, будучи їх ідеальною добавкою в періоди, коли можливості поглинання кореневою системою обмежені (холод) або недостатні (періоди дуже інтенсивного росту рослин). Крім макроелементів, добрива серії MAXIMUS extra містять повний набір мікроелементів і комплекс MPC2, завданням якого є підтримка поглинання і використання поживних речовин, що надходять, і підтримка рослин у стресових умовах.

Ми повністю використовуємо мікроелементи для позакореневого підживлення, оскільки їх внесення у ґрунт обтяжене  низькою ефективністю, що не перевищує 1%. З огляду на названі вище аргументи та дані, наведені в табл. 2, зрозуміло, що найкраще, якщо джерелом мікроелементів будуть мікроелементні комплекси, які містять їх повний пакет. Всім цим умовам відповідає добриво MAXIMUS AminoMicro. Воно становить собою суміш із шести мікроелементів у комплексі з амінокислотою – гліцином. Безсумнівною перевагою такого рішення є ефективне забезпечення мікроелементами практично незалежно від теплових умов. Крім того, гліцин є інгредієнтом із сильним біостимулюючим і захисним ефектом для клітин рослин (одним з осмопротекторів). Тому добриво MAXIMUS AminoMicro не лише виконує функцію забезпечення мікроелементами, а й надає відчутну підтримку рослинам, які зазнали стресу (особливо посухи).

Звісно, ​​названими вище добривами не вичерпується продуктовий портфель ЕКОПЛОН, в якому важливу роль відіграють рідкі добрива серії EKOLIST, що також є цінним джерелом макро- та мікроелементів і зарекомендували себе як добрива високої європейської якості.

Внесення добрив забезпечує приблизно 60% результату отриманого врожаю. З огляду на цей факт, а також на економічні й екологічні реалії господарювання, ми повинні зробити все можливе для отримання якнайкращих виробничих результатів у конкретних умовах.

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2022

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Добрива «Екоорганік» – ключ до вашого найкращого врожаю!

Стартові добрива від «Екоорганік» – невід’ємна частина...

Розвиток технології стартового живлення

Наступне покоління рідких добрив з підвищеною ефективністю...

Погода

Kyiv
хмарно
12 ° C
12.6 °
11.4 °
83 %
0.5kmh
100 %
Чт
12 °
Пт
12 °
Сб
17 °
Нд
21 °
Пн
20 °