18 Серпня 2022

Експерти BASF визначили найнебезпечніші хвороби соняшника

Експерти департаменту BASF Agricultural Solutions визначили найпоширеніші хвороби, які можуть уражувати посіви соняшника цього року.

Лідером в антирейтингу став фомоз: він поширений у всіх областях і зустрічатиметься цього року досить часто.

Друге місце розділяють між собою фомопсис та склеротиніоз. Окрім того, посіви можуть вражати альтернаріоз, септоріоз, сіра гниль, іржа та пероноспороз.

«Погода цього сезону є сприятливою для розвитку різних хвороб соняшнику вже на початкових етапах. Для того, щоб отримати максимальні результати врожайності, потрібно захищати культуру продуктами з фунгіцидною дією. Не варто зволікати – інакше можна втратити час, а відтак частину врожаю», — коментують у BASF поточну ситуацію на полях.

Тому експерти агродепартаменту підготували історичні дані розповсюдження хвороб у всіх регіонах України та виділили основні, поширення яких також очікується цього року.

Експерти BASF визначили найнебезпечніші хвороби соняшникаНайпоширенішою хворобою на всій території України у посівах соняшнику був фомоз. Він пошкоджував посіви загальною площею 1 873 тис. га. Інші хвороби переважали залежно від зони вирощування.

Так, у південних регіонах на соняшнику проявлявся пероноспороз — на понад 100 тис. га.

Тоді як у східних областях найбільшої шкоди після фомозу завдавала іржа — уражувала посіви на майже 300 тис. га.

У центрі досить багато соняшника із сірою гниллю — на 184 тис. га.

У Центральній та Західній Україні також багато посівів спостерігалося із септоріозом: на 170 тис. та 87 тис. га відповідно.

Окрім того, у BASF з кожного регіону зібрали коментарі аграріїв-учасників Клубу Новаторів, які поділилися власним досвідом боротьби з хворобами соняшнику.

«Піктор®  вперше використав на площі 10 га ще 8 років тому. Результат перевершив сподівання по контролю склеротинії. Навіть у роки з меншим тиском хвороб збереження врожаю завдяки застосуванню Піктор®  становило від 3 до 8 ц/га», — розповідає Ліневич Валерій Станіславович, голова СВК «Вівсянецький», підприємство якого розташовується в центральному регіоні — у Вінницькій області.

«Торік використовували Архітект® на площі 50 га. Вносили у нормі 1,5 л Архітект® + 0,75 Турбо одноразово. Уже за 10 днів побачили результат у порівнянні з контролем. Лист став ширшим, коренева система більш розгалуженою, а рослини захищені від початкових уражень хворобами. Щодо прибавки врожаю: отримали +3 ц/га, що є дуже хорошим результатом», — додає Грунтенко Анатолій Миколайович, СВК «Андріївський» зі східного регіону (Полтавська область).

«До 2020-го скептично ставився до продукту Архітект®. Поки не побачив його ефективну дію на різних гібридах, а також поки не отримав +3-4 ц/га. Цьогоріч уже вводимо Архітект® у системи захисту товарних посівів, тому що використання продукту виправдовується результатом. Насамперед бачимо препарат як ефективний морфорегулятор. Хоча в нашому регіоні при двократному внесенні Архітект® також добре спрацював і як фунгіцид», — наголошує Фурманець Олег Анатолійович, ТОВ «Захід Агро Пром», посіви підприємства розташовані в західному регіоні в Рівненській області.

«Для нашого господарства, як в цілому для півдня України, соняшник — одна з найрентабельніших культур. 2020-го площа посівів становила 3200 га. З власного досвіду знаємо, наскільки важливо захистити соняшник від хвороб. Тому використали систему захисту від компанії BASF: ВВСН 18 — Архітект® 1,5 л/га + Турбо 0,75 кг/га та ВВСН 65 — Піктор® 0,5 л/га. Результат: відсутність основних хвороб та гарна росторегуляція соняшника. Усі фактори позитивно позначилися на врожайності культури», — зазначають у ТОВ «Преображенське», Запорізької області (в південному регіоні).

Щороку погодні умови та кліматична ситуація кидають аграріям виклик: кілька років підряд спостерігалися значні посухи, а цьогоріч поля заливає дощами. Відтак швидко ростуть бур’яни та розвиваються хвороби. Однак, вдало підібрана система захисту допоможе аграріям зрощувати та зростати.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

В Україні зростають закупівельні ціни на соняшник

Згідно з даними моніторингу ІА «АПК-Інформ», в...

У південних регіонах нетипово рано дозрів соняшник

На Одещині та Миколаївщині відмічають нетипово раннє...

Російські окупанти вкрали 200 тисяч тонн урожаю в агрохолдингу HarvEast

Російські окупанти викрали близько 200 тисяч тонн...

Погода

Kyiv
рвані хмари
20.8 ° C
22.6 °
20.4 °
82 %
0.5kmh
61 %
Чт
30 °
Пт
29 °
Сб
28 °
Нд
31 °
Пн
31 °