Які елементи порушення технології вирощування неможливо виправити під час вегетації

477
Елементи порушення технології вирощування с/г культур, які неможливо виправити під час вегетації

Під час вирощування с/г культур є елементи технології, порушення яких неможливо (або дуже важко) виправити протягом вегетації. Василь Кифорук, технолог-консультант в агрономії «Трипілля Агроконсалт» поділився власною думкою на рахунок таких «невиправних» елементів.

«Перший – правильність вибору обробітку грунту. Від цього залежатиме глибина вологонакопичуючого шару та глибина поширення кореневої системи. Так, наявність шарів ущільнення ускладнює поглиблення кореневої системи рослин та доставку вологи в нижні горизонти. Адже у кожному додатковому сантиметрі грунту, за його оптимальної структури, може накопичуватись до 30 м³/га води.

Другий – збалансованість системи живлення. В залежності від типу та родючості грунту, під потреби культур потрібне різне співвідношення N:P:K:S:Ca та інших елементів. При цьому такі елементи як фосфор і меліоранти краще збалансовувати під основний обробіток через низьку рухомість та небезпеку блокування інших елементів.

Третій – залежно від виду культур, їх способу вирощування, зони по вологозабезпеченню, необхідна мульча на поверхні грунту. Зокрема, наявність мульчі в широкорядних посівах допомагає контролювати та оптимізовувати температурний режим грунту та регулювати втрати вологи від випаровування.

Четвертий – зміна культур в просторі і часі. Так, неправильна сівозміна культур призводить до недоотримання врожаю через дефіцит вологи, значного засмічення падалицею або однотипними бур`янами, накопичення в органічних рештках однотипних хвороб та наявності спільних шкідників.

П’ятий – необхідно правильно обрати густоту посіву та площу живлення рослин (спосіб посіву) в залежності від вологозабезпечення, забезпечення живленням, особливостей гібриду/сорту».

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram