Фактори, які впливають на морозостійкість садів

73
Фактори, які впливають на морозостійкість садів

Висока морозостійкість дерев досягається протягом усього сезону й особливо в другій половині вегетації. Накопичення здоровим листом цукрів та їх відтік у кореневу систему забезпечує кращу перезимівлю дерев, менше ушкодження камбію та генеративних органів, розповіли фахівці Syngenta.

Дерева з осіннім ростом, що затягнувся, сильніше ушкоджуються морозобоїнами, ніж ті, які вчасно увійшли в зимовий період (скинули лист).

Для цього потрібно завчасно вимкнути полив і припинити внесення азотних добрив у ґрунт. Дерева осінніх сортів пошкоджуються менше, ніж зимових і особливо пізньозимових.

На зимостійкість генеративних органів впливає захист садів від шкідників та хвороб, а найбільше пошкодження борошнистою росою під час закладання та диференціації плодових бруньок.

Пошкоджений лист менше продукує фотосинтез та накопичення сухих речовин, що призводить до збільшення вільної води в клітинах та зниження морозостійкості рослин.

agronews.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram