21 Січня 2022

Фітосанітарні інспектори дослідили, – чи багато зараз на полях мишоподібних гризунів

На переважній більшості території країни погодно-кліматичні умови (дощі різної інтенсивності, тумани, подекуди мокрий сніг) не сприяли поширенню мишоподібних гризунів.

Скрізь на площах озимих зернових та ріпаку у більшості регіонів нараховується 1-3 (макс. – до 4) жилих колоній на гектар з 2-7 жилими норами.

В заселених гризунами багаторічних травах, садах, неорних землях обліковують 1-5 (осередково до 6) жилих колоній на гектарі з 2-8 жилими норами. За слабкого та середнього ступенів гризунами пошкоджено 1-2 (макс. до 5%) рослин озимих зернових та ріпаку.

Загроза підвищення чисельності та шкідливості мишоподібних гризунів, передусім в озимині, яка межує з неугіддями та багаторічними травами, ймовірна в разі стійкого снігового покриву. Під ним, за наявності достатньої кількості корму, гризуни продовжують розмноження.

Тому, агрономи господарств та державні фітосанітарні інспектори повинні проводити систематичні обстеження посівів. Це треба робити з метою встановлення чисельності та визначення видового складу мишоподібних гризунів. А отже – для проведення ефективного та вчасного захисту полів для забезпечення збереження посівів від пошкоджень.

Наявність 3-5 і більше жилих колоній на гектарі посіву свідчить про загрозу пошкоджень рослин та необхідність захисту шляхом застосування родентицидів.

dpss.gov.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
рвані хмари
-1.1 ° C
-0.7 °
-1.9 °
70 %
8.1kmh
75 %
Пт
-2 °
Сб
-2 °
Нд
-5 °
Пн
-5 °
Вт
-5 °