17 Травня 2022

Фітосанітари обстежили, де найбільше на полях мишоподібних гризунів

За даними моніторингу, проведеного спеціалістами управлінь фітосанітарної безпеки в областях встановлено, що у посівах озимої пшениці, розміщених по парових попередниках, площа заселення мишоподібними гризунами становить 7-22% (макс. 40-65%), за середньої чисельності 1-3 (осередково – 4) жилих колоній на гектар у господарствах Запорізької та Кіровоградської областей.

У посівах озимого ріпаку нараховується 1-3, макс. 5 (у Запорізькій обл.) жилих колоній на гектар, у них – 1-9 жилих нір на 12-25% (макс. 55-72%) обстежених площ.

У видовому складі на площах, зайнятих під озиминою, переважає полівка звичайна. В інших стаціях – миша польова та миша лісова.

В Одеській та Херсонській областях у прикрайових смугах зернових обліковували курганчикові миші, 1-2 курганчики на га, які зелені майже не споживають, а харчуються насінними кормами.

Наразі незначне збільшення чисельності шкідника спостерігалось у посівах багаторічних трав, неорних землях та садах. Так, на 10-56% обстежених площ обліковували 2-4 (макс. 5 у Волинській, Запорізькій обл.) жилих колоній на гектар, з 4-9 жилими норами в кожній.

Надалі загроза підвищення чисельності та шкідливості мишоподібних гризунів, передусім в озимині, ймовірна в разі стійкого снігового покриву. Під ним, за наявності достатньої кількості корму, гризуни продовжують розмноження.

За установлення навіть нетривалого поліпшення умов життя, завдяки біологічній особливості до високої плодючості та спроможності до швидкої зміни фізіологічного стану, популяція гризунів поступово буде відновлювати свою чисельність.

dpss.gov.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Цього року в Україні очікують хороший урожай суниці

Тепла погода та відсутність заморозків на початку...

«Контінентал» завершив посадку картоплі

У «Контінентал Фармерз Груп» завершилася посадка картоплі....

Надійний післясходовий захист соняшника, стійкого до імідазолінонів

Вирощування гібридів соняшника за окремими виробничими системами,...

Погода

Kyiv
кілька хмар
19.3 ° C
19.3 °
19.3 °
21 %
6.7kmh
12 %
Вт
18 °
Ср
13 °
Чт
19 °
Пт
21 °
Сб
17 °