08 Серпня 2022

Французькі науковці назвали рослину, яку вигідно вирощувати в Україні

Складна ситуація у сільському господарстві, викликана війною в Україні, вимагає пошук нових, ефективних рішень.

На думку експертів французького Інституту рослинництва Arvalis, головними позиціями, які впливають в Україні на урожай 2022 року або вплинуть на урожай 2023 року є зростання цін, пов’язаних з вартістю енергії та доступністю засобів виробництва.

Відповідно це відобразиться на забезпеченні добривами, пальним, засобами захисту рослин. А також вплине на зрошення, сушіння, зберігання.

Тому вчені рекомендують звернути увагу на рослину, вирощування якої не потребує великих затрат. Це – сорго.

ПОТРЕБУЄ МАЛО ДОБРИВ

Сорго споживає значну частину мінерального азоту, доступного в ґрунті. Відповідно, рослина потребує помірної кількості азотних добрив.

Після збирання врожаю культура залишає дуже мало розчинних залишків, що дозволяє скоротити втрати нітратів внаслідок вимивання.

СТІЙКА ДО ХВОРОБ ТА ШКІДНИКІВ

Рослина має подвійну перевагу, так як мало потерпає від хвороб та шкідників. Отож, потребує дуже небагато засобів захисту рослин, щоб зберігати гарне здоров’я.

«Я зовсім не використовую фунгіциди і дуже мало інсектицидів. Іноді бувають напади совки, але це дуже рідко», – розповідає Ерік Замбон, фермер в департаменті Верхня Ґаронна.

СПОЖИВАЄ МАЛО ВОДИ

Завдяки своїй кореневій системі, яка заходить глибоко в ґрунт, сорго споживає приблизно на 30% менше води, аніж кукурудза. Таким чином, рослина сприяє захисту ґрунтів від ерозії, і при цьому є витривалою в умовах водного стресу.

Отже, в умовах, коли необхідно контролювати витрати на виробництво, сорго має незаперечні переваги через своє невелике споживання ресурсів.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
уривчасті хмари
23.8 ° C
24.8 °
22.6 °
78 %
0.9kmh
27 %
Пн
24 °
Вт
23 °
Ср
22 °
Чт
26 °
Пт
27 °