05 Липня 2022

Фултайм – кукурудзі особлива увага з повною віддачею

Кукурудза є провідною культурою сучасного лану. Кліматичні умови та ґрунти України цілком відповідають біологічним потребам цієї культури. Вона досить пластична, здатна адаптуватися до змін умов вирощування, ефективно мобілізувати навіть обмежені ґрунтові та кліматичні ресурси в будь-якій ланці сівозміни. Сучасні технології вирощування роблять кукурудзу однією з найбільш рентабельних культур у господарствах нашої держави.

Перед виробниками сільськогосподарської продукції в Україні стоїть завдання значного підвищення продуктивності зернової кукурудзи для потреб народного господарства. В нашій країні агрокліматичні умови вирощування цієї культури надзвичайною різноманітні. Проте незмінним чинником впливу на ріст і розвиток кукурудзи є забур’яненість поля. Уже на перших етапах вегетації культура вступає в сувору конкуренцію зі шкідливою рослинністю. Великі запаси схожого насіння злакових і дводольних бур’янів спостерігаються практично в усіх ґрунтах зони кукурудзосіяння. Крім цього, на деяких полях неабиякі проблеми створюють коренепаросткові бур’яни. Тому гербіцидний захист в період вегетації культури відіграє надзвичайно важливу роль у формуванні майбутнього врожаю.

Найбільш критичними періодами у формуванні високої продуктивності кукурудзи є фаза 2–3 листків, коли відбувається диференціація зачаткового стебла, та фаза 6–7 листків, коли закладається потенційна продуктивність зародкового качана. В цей період рослини кукурудзи повинні мати якомога меншу конкуренцію з іншою рослинністю.

Фултайм – кукурудзі особлива увага з повною віддачею-1Для ефективного контролю чисельності дводольних бур’янів, а також однорічних і багаторічних злакових компанія «Август-Україна» пропонує новий потужний післясходовий системний, самодостатній, універсальний гербіцид Фултайм. До складу препарату входять: мезотріон, 75 г/л + нікосульфурон, 37,5 г/л + піклорам, 17,5 г/л. Препарат має високу селективність до культури. Завдяки збалансованому поєднанню трьох діючих речовин Фултайм здатний забезпечити повний контроль широкого спектру однорічних, багаторічних дводольних і злакових бур’янів, в тому числі пасльону чорного, березки польової, амброзії полинолистої, лободи (види), гірчаків (види), канатника Теофраста, щириці (види), осотів (види), галінсоги дрібноквіткової, грициків, гірчиці польової, суріпиці звичайної, редьки польової, дурману, ромашки (види), волошки, портулаку городнього, кульбаби, молочаю лозяного (в початкових фазах розвитку), пирію повзучого, курячого проса, вівсюга, тонконога (види), мишію (види) та ін. Перевагою препарату Фултайм є широке «вікно» застосування та потужна ґрунтова дія за рахунок мезотріону, тобто здатність контролювати кілька наступних хвиль дводольних бур’янів, які можуть виникнути на полі, особливо після опадів.

Мезотріон, що входить до складу препарату, контролює дводольні бур’яни. Він проникає в рослини через листя, стебла і коріння, пересуваючись акропетально і базіпетально, пригнічує біосинтез каротиноїдів, проявляє залишкову ґрунтову дію. Нікосульфурон характеризується системною дією і дає змогу контролювати однорічні й багаторічні злакові та деякі однорічні дводольні бур’яни. Ця діюча речовина є інгібітором ферменту ацетолактатсинтази, який бере участь у синтезі незамінних амінокислот, що викликає порушення процесу поділу клітин, зупинку росту і повну загибель бур’янів. Піклорам є синтетичною формою ростових гормонів, проникаючи через листя, пересувається по всій рослині, включаючи кореневу систему, до точок росту. Ця діюча речовина посилює вплив препарату на коренепаросткові бур’яни на початкових етапах розвитку. Піклорам заміщає і блокує функції натуральних гормонів у чутливих бур’янів, які гинуть через порушення процесів росту. Завдяки такому складу спектр контрольованих бур’янів стає іще ширшим, покращується ефективність їх знищення, а захисна дія зберігається впродовж кількох тижнів. Окрім того, Фултайм чудово конролює падалицю соняшнику та ріпаку всіх
видів.

Гербіцид Фултайм рекомендують застосовувати в оптимальну фазу для кукурудзи 3–5 листків (за необхідності обробку можна проводити до фази 8 листка), при цьому бур’яни мають активно вегетувати і перебувати у вразливій фазі: однорічні дводольні – 2–4 листки, багаторічні дводольні – розетка діаметром 5–8 см, пирій повзучий – 10–15 см. Норма витрати препарату становить 1,2–1,5 л/га. Слід проводити внесення гербіциду в фази, коли культура не «екранує» бур’яни.

Робота Фултайм на 14-й день після обробки
Робота Фултайм на 14-й день після обробки

Після застосування Фултайму чутливі дводольні бур’яни впродовж 1–2 днів припиняють свій ріст, їх точки росту знебарвлюються, далі знебарвлюється вся рослина, її тканини відмирають. Повна загибель дводольних бур’янів настає через 1–2 тижні з моменту внесення, залежно від погодних умов і видового складу. Злакові бур’яни гинуть через 7–20 днів після застосування гербіциду.

Отже, боротьба за чисте міжряддя є невід’ємною частиною технології вирощування кукурудзи. Препарат Фултайм може забезпечити захист культури від бур’янів впродовж усього сезону вегетації, залежно від норми витрати, погодних умов, видового складу та фізіологічного стану бур’янів.

Вже понад 18 років компанія «Август-Україна» пропонує своїм партнерам препарати для комплексного захисту польових культур. Фахівці компанії поєднують у своїх продуктах найбільш ефективні й економічно обґрунтовані діючі речовини різних компаній-оригінаторів, створюючи унікальні комбінації, які рік за роком доводять свою ефективність на ланах вітчизняних агровиробників.

Фултайм – кукурудзі особлива увага з повною віддачею2Як правило, препарати складаються з діючих речовин із різних хімічних класів з різними механізмами або показниками дії на шкідливий організм, що дає змогу в повному обсязі вирішити питання контролю, а також уникнути формування популяцій стійких до певного класу діючих речовин. Фултайм – нова зірка на кукурудзяних ланах – допоможе розкрити продуктивний потенціал вашої культури!

З нами рости легше!

Олександр Стасінєвич, менеджер відділу маркетингу ТОВ «Август-Україна», Центральний регіон

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2021

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Вплив густоти висіву кукурудзи на урожайність

Використання потенціалу врожайності нових гібридів кукурудзи можливе...

Алгоритми гербіцидного захисту кукурудзи від бур’янів

ҐРУНТОВІ ГЕРБІЦИДИ НА КУКУРУДЗІ Як правило, ґрунтові гербіциди,...

Мерлін® Флекс Дуо: гербіцид для захисту кукурудзи, який адаптується до ваших потреб!

Кукурудза – стратегічна культура  для українських сільгоспвиробників....

Погода

Kyiv
уривчасті хмари
20.6 ° C
22 °
19.8 °
82 %
1.4kmh
34 %
Вт
32 °
Ср
32 °
Чт
23 °
Пт
27 °
Сб
30 °