01 Липня 2022

Виробництво карбаміду може стати простішим – вчені

Вчені з Хунаньского університету запропонували свій варіант виробництва карбаміду при кімнатній температурі та тиску, шляхом перетворення газоподібного азоту і діоксиду вуглецю.

Він заснований на особливому каталізаторі, що складається з наночастинок сплаву паладію і міді, нанесених на нанолисти з діоксиду титану. Азот і діоксид вуглецю подаються в камеру проточного реактора, що містить катод з вуглецевого паперу з каталізатором і анодом на основі нікелю. Абсорбція азоту і вуглекислого газу, які подаються, призводить до утворення карбаміду.

За словами автора роботи Шуан’гуінь Вана (Shuangyin Wang), поверхня каталізатора сприяє перетворенню вуглекислого газу в монооксид вуглецю, який потім реагує з азотом і генерує кілька проміжних частинок. Подальша взаємодія між монооксидом вуглецю і цими частинками призводить до утворення карбаміду.

Нанолисти з діоксиду титану також грають ключову роль в синтезі карбаміду, оскільки допомагають стабілізувати проміжні частинки.

На поточний момент ефективність всієї реакції, тобто співвідношення витрат електроенергії до одержаного карбаміду, становить всього 9%. Проте дослідники вважають, що підвищення концентрації електроліту і швидкості потоку можуть підвищити ефективність системи.

Перспективи такого відкриття оцінив американський колега Вана, професор Фен Цзяо (Feng Jiao) з Делаверского університету.

За його словами, можливість виробництва карбаміду безпосередньо в проточному електрохімічному реакторі відкриває широкі перспективи створення добрив у невеликих масштабах, знижуючи необхідність в дорогому і енерговитратному централізованому виробництві на заводах.

В майбутньому Ван і його команда планують розробити нову систему електродів з ще більш ефективними електрокаталізаторами, а також сподіваються побудувати більш масштабний прототип.

Chemical & Engineering News

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Науковці вивели сорт пшениці, надстійкої до хвороб

Група доктора Хана Фангпу з Інституту генетики...

В Україні знову змінилися закупівельні ціни на сою та ріпак

Котирування на ріпак та сою кілька тижнів...

Експорт української агропродукції залізницею під загрозою

За словами Марії Дідух, директора ГС «Всеукраїнський аграрний...

Погода

Kyiv
чисте небо
30.4 ° C
30.4 °
30.4 °
51 %
0.5kmh
0 %
Пт
30 °
Сб
27 °
Нд
29 °
Пн
31 °
Вт
33 °