Головний агроном агрохолдингу поділився технологією вирощування ріпаку

711
Головний агроном агрохолдингу поділився технологією вирощування ріпаку

У ТОВ «Агросетон», що на Львівщині, врожайність озимого ріпаку складає не менше ніж 3,4 – 3,7 т/га. Головний агроном господарства Юрій Кулик розповів про технологію вирощування цієї культури.

«Ріпак – одна із основних культур у нашій сівозміні. Попередником завжди залишаємо зернову групу або пар. Зазвичай, посів розпочинаємо 1 серпня (хоча в моїй практиці було і 25 липня), висіваємо до 1 вересня. Перевагу надаємо гібридам: Мерседес, Шерпа, Гару, Марафон, Технік з нормою висіву 500 тис/га.

Упродовж свого досвіду я переконався, що кращий ефект дає сівба з одночасним внесенням мінеральних добрив. Тому під час посіву ми вносимо по 200 кг/га діамофоски 10-26-26.

По системі захисту рослин обов’язково застосовуємо бакову суміш грунтових гербіцидів Султан з нормою 1,8 л/га та Каліф 0,180 г/га. Наступним кроком – грамініцид Фюзілад форте 1,5 л/га з мікролементами оракул колофермин бор з нормою 1 л/га.

В залежності від погодних умов з осені працюємо переважно два рази фунгіцидом: перший раз – Оріус 0,6 л/га та другий – Сетар 0,5 л/га, у разі виникнення проблем з шкідниками для профілактики даємо Фастак 0,150 г/га.
Найкритичніша ситуація – перезимівля, але якщо правильно дотримуватися агротехніки плюс сприятливі погодні умови – повільне зниження температури з осені та зменшення дії мінусового градуса за рахунок снігового покриву, то результат весною виходить хороший.

По весняному підживленню працюємо наступним чином: сульфат амонію – 150-200 кг/га та аміачна селітра – 300 кг/га. Дуже важливо зайти по мерзлоталому ґрунту – ефект чудовий!

По системі догляду вносимо 1 л/га оракул колофермин бор з Нурелом Д 0,6 л/га та по цвітінню з Біскайя 0,4 л/га. З фунгіцидного захисту протягом багатьох років працюю з Амістар екстра 0,750 г/га».

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram