21 Січня 2022

Господарство «Жива нива» відшукало для себе прибуткову технологію господарювання

Господарство на Житомирщині отримує близько 2 т/га органічної сої завдяки технології no-till. Питання живлення вирішують за допомогою сівозміни.

Про це розповів директор ТОВ «Жива нива» Олексій Язиков під час конференції «Кардинальні зміни у живленні, що зроблять агробізнес сталим економічно та екологічно вже сьогодні».

Глибина обробітку ґрунту в господарстві становить до 7 см, в деяких місцях — 4 см. Вже шість років експериментують з органічним no-till.

«У природі все росте за no-till, і в різноманітті, і без хімії. Так, це складно, тому потрібно думати над простою та прибутковою технологією. Це і є органічний no-till, за яким вже вирощують сою та кукурудзу», — вважає Олексій Язиков.

За словами аграрія, минулого року врожай органічної сої, вирощеної за технологією no-till, був вищим (близько 2 т/га), ніж у цілому по господарству.

«Це хороший результат, адже в нашій зоні в середньому вирощують 2,5 т/га звичайної, не ГМО, «раундапної» сої, – каже аграрій. – Врожайність органічної кукурудзи — 8 т/га, сусідні господарства збирають по 13-14 т/га».

У 2022 році в «Живій ниві» виділять 300 га під технологію органічного no-till. Для забезпечення необхідного живлення сою чергують із житом, до якого можна підмішувати вику озиму.

«Замислююсь над вирощуванням гречки з просом або взагалі трьох культур — кукурудзи, гарбуза та квасолі. Потрібно урізноманітнити перелік культур, експериментувати», — додає Олексій Язиков.

Також у господарстві практикують кулісний посів: коли поруч висіваються різновисотні рослини з невеликими проміжками. Одна рослина захищає іншу. Це дало прибавку до врожаю сої на 35%, соняшнику — 50%.

agroportal.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
рвані хмари
-1.1 ° C
-0.7 °
-1.9 °
70 %
8.1kmh
75 %
Пт
-2 °
Сб
-2 °
Нд
-5 °
Пн
-5 °
Вт
-5 °