05 Липня 2022

Господарство «Жива нива» відшукало для себе прибуткову технологію господарювання

Господарство на Житомирщині отримує близько 2 т/га органічної сої завдяки технології no-till. Питання живлення вирішують за допомогою сівозміни.

Про це розповів директор ТОВ «Жива нива» Олексій Язиков під час конференції «Кардинальні зміни у живленні, що зроблять агробізнес сталим економічно та екологічно вже сьогодні».

Глибина обробітку ґрунту в господарстві становить до 7 см, в деяких місцях — 4 см. Вже шість років експериментують з органічним no-till.

«У природі все росте за no-till, і в різноманітті, і без хімії. Так, це складно, тому потрібно думати над простою та прибутковою технологією. Це і є органічний no-till, за яким вже вирощують сою та кукурудзу», — вважає Олексій Язиков.

За словами аграрія, минулого року врожай органічної сої, вирощеної за технологією no-till, був вищим (близько 2 т/га), ніж у цілому по господарству.

«Це хороший результат, адже в нашій зоні в середньому вирощують 2,5 т/га звичайної, не ГМО, «раундапної» сої, – каже аграрій. – Врожайність органічної кукурудзи — 8 т/га, сусідні господарства збирають по 13-14 т/га».

У 2022 році в «Живій ниві» виділять 300 га під технологію органічного no-till. Для забезпечення необхідного живлення сою чергують із житом, до якого можна підмішувати вику озиму.

«Замислююсь над вирощуванням гречки з просом або взагалі трьох культур — кукурудзи, гарбуза та квасолі. Потрібно урізноманітнити перелік культур, експериментувати», — додає Олексій Язиков.

Також у господарстві практикують кулісний посів: коли поруч висіваються різновисотні рослини з невеликими проміжками. Одна рослина захищає іншу. Це дало прибавку до врожаю сої на 35%, соняшнику — 50%.

agroportal.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Чому цьогорічного падіння врожаю не уникнути

Україна завжди відігравала роль потужного та надійного...

Як правильно провести десикацію для якісних жнив

Війна внесла корективи не лише в посівну,...

Бор для формування високої врожайності культур

Сьогодні застосування позакореневих підживлень мікроелементами (B, Zn,...

Погода

Kyiv
уривчасті хмари
20.6 ° C
22 °
19.8 °
82 %
1.4kmh
34 %
Вт
32 °
Ср
32 °
Чт
23 °
Пт
27 °
Сб
30 °