05 Липня 2022

Львівські вчені розробили добриво на основі чорного трюфеля

На базі Національного лісотехнічного університету України науковці розробили мікробіологічні добрива на основі гриба мікоризоутворювача (чорного трюфеля).

За словами доцента кафедри екології Інституту екологічної економіки НЛТУ Вікторії Оліферчук, препарат створений на основі плодового тіла чорного трюфеля і має у своїй основі пігмент меланін.

«Кожна рослина росте винятково в симбіозі з грибами та бактеріями, але цей ріст та якість самих ґрунтів легко можна зіпсувати хімічними засобами. У цьому випадку необхідні корисні речовини не надходять до кореня. Тому важливо відновити мікоризний симбіоз в ґрунті.

Цю функцію виконує препарат створений на основі плодового тіла чорного трюфеля, основу якого складає пігмент меланін. Він трансформує пестициди, нейтралізує важкі метали, створює сприятливе середовище (ризосферу) навколо ґрунту для того, щоб рослина могла рости», – розповіла Вікторія Оліферчук.

Основним завданням біологічних добрив є стимулювання росту та розвитку рослин й підвищення їхньої стійкості до захворювань. На відміну від хімічних засобів, ці препарати дозволяють покращити якість ґрунтів і зменшити до мінімальних показників залишок хімічних речовин у зібраному врожаї.

Переваги, які отримають аграрії в результаті використання таких добрив, очевидні. Це: кореневе живлення рослин, їхня стійкість до посухи, засолення чи забруднення ґрунту  важкими металами, збільшення врожайності.

До речі, на Львівщині, в межах обласної програми, фермерам, котрі використовують мікробіологічні засоби захисту рослин, відшкодовують 50% від їхньої вартості (до 50 тисяч гривень).

ukrinform.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Чому цьогорічного падіння врожаю не уникнути

Україна завжди відігравала роль потужного та надійного...

Як правильно провести десикацію для якісних жнив

Війна внесла корективи не лише в посівну,...

Бор для формування високої врожайності культур

Сьогодні застосування позакореневих підживлень мікроелементами (B, Zn,...

Погода

Kyiv
уривчасті хмари
20.6 ° C
22 °
19.8 °
82 %
1.4kmh
34 %
Вт
32 °
Ср
32 °
Чт
23 °
Пт
27 °
Сб
30 °