01 Липня 2022

Гриби допоможуть підвищити стійкість с.-г. культур до ураження шкідниками

Данські вчені з Університету Копенгагена виявили здатність деяких грибів зміцнювати стійкість пшениці та квасолі в боротьбі з попелицею.

Ці гриби впливають на власні захисні сили рослини, що призводить до зменшення ураження шкідником. Тому дослідження може допомогти зменшити споживання сільськогосподарських інсектицидів,

«Для того, щоб ми дійсно використовували гриби для боротьби зі шкідниками в сільському господарстві в майбутньому, потрібно зрозуміти механізми та процеси, що лежать в основі їх діяльності», – зазначив доцент Ніколай Вітт Мейлінг з кафедри рослинництва та природокористування університету.

Вчені вивчили три типи грибів, щоб порівняти їхній вплив на попелиць, що шкодять рослинам пшениці та квасолі.

«Два з цих грибів змогли ефективно зменшити кількість попелиць, закріпившись у коренях і тканинах рослин. Поєднуючи тепличні експерименти з передовими хімічними аналізами, ми можемо побачити, що гриби змушують рослини нарощувати власне виробництво природного захисту, тим самим зміцнюючи «імунну систему» рослин», – говорить Ніколай Вітт Мейлінг.

Вчений вважає, коли попелиця висмоктує рослинний сік, рослини втрачають енергію, що шкодить їхнім кореневим мережам і загальному розвитку. Однак, коли на рослини, оброблені грибами, напала попелиця, вони змогли це компенсувати, збільшивши ріст коренів, так що вони не втратили потенціал зростання. Рослини, які не обробляли грибами, не могли компенсувати напад шкідника.

Вчені також виявили, що гриби впливають і на комах, які атакують кореневі системи рослин. У поєднанні з іншими екологічно чистими методами вирощування, це може допомогти зменшити використання інсектицидів у сільському господарстві.

Наступним кроком є ​​залучення до довгострокових польових випробувань оброблених рослин. Це дозволить дослідникам оцінити довговічність ефектів за реальних умов вирощування.

EurekAlert

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Науковці вивели сорт пшениці, надстійкої до хвороб

Група доктора Хана Фангпу з Інституту генетики...

В Україні знову змінилися закупівельні ціни на сою та ріпак

Котирування на ріпак та сою кілька тижнів...

Експорт української агропродукції залізницею під загрозою

За словами Марії Дідух, директора ГС «Всеукраїнський аграрний...

Погода

Kyiv
чисте небо
25.9 ° C
25.9 °
25.9 °
52 %
3.5kmh
0 %
Пт
28 °
Сб
27 °
Нд
29 °
Пн
31 °
Вт
33 °