IV Національний День Картоплі

141
День картоплі
Одна електронна бульба, 12 одиниць спеціалізованої техніки, 33 компанії-партнери, понад 300 учасників, море вражень і корисної інформації — таким видався IV Національний День Картоплі. Подія відбулася 22 серпня на базі ТОВ «АФ Брусилів».

Про ситуацію на ринку, прогнози, основні напрямки розвитку вітчизняного картоплярства, ефективні засоби захисту, методи боротьби зі шкідниками йшлося під час єдиної вузькопрофільної події у галузі картоплярства України.

Як відзначила Каролін Спаанс, радник з питань сільського господарства Посольства Нідерландів в Україні, український сектор картоплярства має значні перспективи.

«Розвиток картоплярства в Україні — стратегічне питання співпраці наших країн. Так, не лише Нідерланди мають що запропонувати українським виробникам, — техніка, насіннєвий матеріал, технології, а й навпаки. Україна може виходити на зовнішні ринки і забезпечувати внутрішній якісною продукцією», — наголосила вона.

IV Національний День Картоплі логічно розділили на дві частини — теоретичну та практичну. Під час першої, вітчизняні експерти ділилися з аграріями аналітичною інформацією, порадами щодо захисту рослин, боротьби зі шкідниками, недопущення хвороб тощо.

«За попередніми даними, в Україні сформувався непоганий урожай картоплі. Звісно, поки рано прогнозувати — виробники ще не приступили до нормального збору бульби. «Сюрпризом можуть стати перепади температур», — зазначив Юрій Антропов, голова Української Асоціації виробників картоплі.

За словами Миколи Гордійчука, віце-президента УАВК, у зв’язку з погодними умовами, на ринку картоплі відчувається дефіцит.

«Гуртова ціна нині коливається у межах 3,50-4,40 грн/кг, а в магазинах — 5,00-5,50 грн/кг», — розповів експерт.

Про експертизу сортів української та іноземної селекції розповів Сергій Мельник, експерт Інституту експертизи сортів рослин.

«Сьогодні картопля перейшла в розряд екзотичних рослин. Популярність на полях завойовують переважно зернові», — зазначив у своєму виступі Сергій Самоненко, представник компанії «Вимал». Він презентував проект вирощування картоплі на крохмаль.

Як боротися із хворобами картоплі та шкідниками розповіли Ігор Тарушкін, керівник відділу регіонального маркетингу компанії «Байєр» в Україні — генерального партнера події та Віктор Положенець, фахівець Житомирського НАЕУ.

«Навіть у супермаркетах сьогодні можна побачити картоплю, уражену різоктонією», — зазначив Ігор Тарушкін.

Національний день картопліЗавершилася подія практикою — польовими оглядинами 70 сортів картоплі від насіннєвих партнерів події, спеціалізованої техніки у статиці та динаміці.

Не зважаючи на дощову погоду, що стала випробуванням і для учасників, і для організаторів, враження від IV Національного Дня Картоплі залишилися сонячними.

«Сьогодні зібралося багато професіоналів з усіх куточків України. А це підтверджує важливість заходів такого формату. Тому, особисто я переконаний — події на кшталт Національного Дня Картоплі дуже потрібні, під час них дізнаєшся багато нового і цікавого. Нам дуже сподобалося, а тому навіть думаємо наступного року запросити організаторів і День Картоплі до себе на Херсонщину», — прокоментував Сергій Рибалка, ФГ «Аделаїда».

“Агроном”

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram