19 Жовтня 2021

Як зупинити розповсюдження амброзії та захистити від неї поля

Українські великі міста активізували боротьбу з небезпечними рослинами.

Зокрема, цього року у столиці затвердили міську концепцію з ліквідації карантинних бур’янів. Аналогічна програма існує в Полтаві, Херсоні, Запоріжжі тощо.

Адже з липня по жовтень триває період цвітіння і вироблення пилку-алергену в одного з найбільш поширених небезпечних бур’янів в Україні – амброзії полинолисної, яка здатна викликати низку хвороб навіть у абсолютно здорової людини.

Амброзія відноситься до найбільш поширених інвазивних рослин, має здатність продукувати більше 40 000–150 000 насіння та зберігати свою життєздатність у ґрунті від 5 до 40 років.

Батьківщиною рослини вважається Північна Америка, де вона має безліч природних ворогів і не так сильно поширена, як на тих територіях нашої планети, куди її завезли. До Європи цей карантинний бур’ян потрапив у ХХ столітті, і в даний час зустрічається в багатьох країнах.

Нові рослини сходять після дощів з квітня по серпень. Одна рослина амброзії може сформувати більше мільярда гранул пилку, що розноситься вітром в радіусі до 100 кілометрів. Достатньо п’яти гранул пилку на кубічний метр повітря, щоб викликати алергічні реакції у людей.

Люди, чутливі до пилку амброзії, можуть страждати від риніту, кон’юнктивіту, трахеїту, астми або шкірних розладів, наприклад кропив’янки або екземи.

Дослідники, що беруть участь у проєкті ЄС Atopica вказують, що чутливість до амброзії зросте більш, ніж удвічі до 2041-2060 рр. – з 33 млн. до 77 млн людей.

Небезпечна амброзія і для сільськогосподарських угідь – польові культури страждають від жорсткої конкуренції за вологу та поживні речовини.

Зокрема, середні втрати врожаю в посівах соняшнику оцінюються в 300 кг з гектара при густоті амброзії 10 рослин на квадратний метр, за даними Французького технічного центру з олійних культур Terres Inovia. Потенційні втрати врожаю можуть бути від 20% до 70% залежно від року.

Щоб ефективно долати розповсюдження амброзії, контролювати цей бур’ян потрібно розпочинати у полях, зменшуючи кількість шляхів його потрапляння до міст та сел.

Протягом вже трьох років українські сільгоспвиробники мають доступ до найновітніших препаратів унікальної дії на основі інноваційної молекули Arylex™ Active, розробленою вченими міжнародної науково-дослідницької сільськогосподарської компанії Corteva Agriscience, яка працює в понад 130 країнах світу, включаючи Україну.

Karantynnyj-buryan-yak-zupynyty-rozpovsyudzhennya-ambroziyi-ta-zahystyty-vid-neyi-polyaГербіциди Геліантекс™ та Квелекс™, створені на основі цієї молекули, вже активно використовуються українськими сільгоспвиробниками. Та користуються популярністю – у першому півріччі 2021 року продажі ЗЗР на основі молекули Arylex™ зросли на 120% у порівнянні до цього ж періоду минулого року.

Безпечність навколишнього середовища та турбота про громади, яка починається з турботи про здоров’я всіх людей, що мешкають в країні, є однією з основних серед Цілей сталого розвитку, які Corteva поставила перед собою до 2030.

Інноваційні засоби захисту рослин на основі діючої речовини Arylex™ Active мають  унікальний механізм дії та, знищуючи небезпечні карантинні бур’яни, не чинять

шкідливого впливу на навколишнє середовище та на здоров’я людей при використанні їх згідно з рекомендаціями компанії-виробника.

Молекула Arylex™ Active надзвичайно ефективно контролює  амброзію, навіть перерослі її рослини, а також є ефективною проти багатьох видів дводольних бур’янів, що розповсюджені на території України у посівах сільськогосподарських культур та завдають багато прикрощів фермерам.

Обидва гербіциди не обмежують вибір культур у сівозміні, потребують мінімальних доз до застосування.

Загалом, розвиток аграрних інноваційних технологій веде до того, що проблеми, які були майже невирішуваними в минулому, можна ефективно здолати сьогодні за умови використання оригінальних препаратів  згідно з рекомендаціями.

Адже метою всіх відповідальних виробників є сталий розвиток, де ефективність існує разом із дбайливим ставленням до землі.

Галина Радзіцька, категорійний менеджер з гербіцидів Corteva Agriscience

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Жнива-2021: в яких областях отримали найбільшу урожайність с/г культур

В Україні триває збирання зернових та зернобобових...

Variant Irrigation представила нову зрошувальну систему

Українська виробничо-сервісна компанія «Variant Irrigation» презентувала нову...

Після оприлюднення жовтневого звіту USDA несподівано і різко підскочили ціни на пшеницю

Минулого вівторка пшеничні ринки досить стримано відреагували...

Погода

Kyiv
чисте небо
8.9 ° C
9.3 °
7.9 °
57 %
4.9kmh
0 %
Вт
10 °
Ср
15 °
Чт
18 °
Пт
18 °
Сб
11 °