29 Січня 2022

Ключові фактори, які найбільше впливають на розмір та вагу зерен пшениці

На розмір зерна пшениці дуже впливає живлення рослин. Найбільш важливими елементами є азот, фосфор, калій, магній і цинк.

Азот має найбільший вплив на кінцевий розмір і вагу зерен пшениці. При ранньому внесенні азотних добрив формується широкий листовий покрив з високим вмістом вуглеводів в стеблі, які транспортуються до зерен в період дозрівання.

Це особливо важливо при вирощуванні пшениці в посушливих умовах. Тобто там, де 60% урожаю зерна може бути отримано за рахунок таких запасів.

Необхідно контролювати рівень вмісту азоту в тканинах рослин, щоб уникнути раннього в’янення листового покриву і скорочення стадії дозрівання зерна.

Фосфор сприяє збільшенню розміру зерен. Він відіграє важливу роль у забезпеченні рослини енергією. Для перерозподілу запасів вуглеводів потрібна велика кількість енергії. Таким чином, відповідне фосфорне живлення є важливим для отримання врожаю пшениці з гарним розміром зерен.

Для отримання більших зерен можуть бути використані як сухі фосфорні добрива, так і листкове підживлення в рідкій формі.

Калій допомагає руху поживних речовин всередині рослини, оскільки він регулює потоки транспірації, а рослина пшениці перерозподіляє мінеральні речовини до колоса.

При нестачі калію рослини погано регулюють теплообмін через листя, що призводить до перегріву і в’янення. При достатніх запасах калію в тканинах рослини стадія дозрівання зерна триває довше, в результаті чого збільшується вага зерен.

Марганець та цинк впливають на розмір та вагу зерен. Обидва елементи беруть участь в азотистому обміні. Підтримання достатнього рівня їх вмісту в тканинах рослини сприяє збільшенню ваги зерен.

Крім живлення, на розмір зерен впливає вологість ґрунту, тому необхідно забезпечити зрошення ґрунту, щоб уникнути його пересихання.

Іншим важливим фактором є боротьба з хворобами. Необхідно використовувати фунгіциди та поживні елементи для підтримки тривалості збереження здорового зеленого покриву і підвищення стійкості до захворювань.

yara.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
хмарно
0.2 ° C
1 °
-0.2 °
86 %
0.9kmh
100 %
Сб
-0 °
Нд
1 °
Пн
-0 °
Вт
-1 °
Ср
-0 °