05 Липня 2022

Ключові фактори, які найбільше впливають на розмір та вагу зерен пшениці

На розмір зерна пшениці дуже впливає живлення рослин. Найбільш важливими елементами є азот, фосфор, калій, магній і цинк.

Азот має найбільший вплив на кінцевий розмір і вагу зерен пшениці. При ранньому внесенні азотних добрив формується широкий листовий покрив з високим вмістом вуглеводів в стеблі, які транспортуються до зерен в період дозрівання.

Це особливо важливо при вирощуванні пшениці в посушливих умовах. Тобто там, де 60% урожаю зерна може бути отримано за рахунок таких запасів.

Необхідно контролювати рівень вмісту азоту в тканинах рослин, щоб уникнути раннього в’янення листового покриву і скорочення стадії дозрівання зерна.

Фосфор сприяє збільшенню розміру зерен. Він відіграє важливу роль у забезпеченні рослини енергією. Для перерозподілу запасів вуглеводів потрібна велика кількість енергії. Таким чином, відповідне фосфорне живлення є важливим для отримання врожаю пшениці з гарним розміром зерен.

Для отримання більших зерен можуть бути використані як сухі фосфорні добрива, так і листкове підживлення в рідкій формі.

Калій допомагає руху поживних речовин всередині рослини, оскільки він регулює потоки транспірації, а рослина пшениці перерозподіляє мінеральні речовини до колоса.

При нестачі калію рослини погано регулюють теплообмін через листя, що призводить до перегріву і в’янення. При достатніх запасах калію в тканинах рослини стадія дозрівання зерна триває довше, в результаті чого збільшується вага зерен.

Марганець та цинк впливають на розмір та вагу зерен. Обидва елементи беруть участь в азотистому обміні. Підтримання достатнього рівня їх вмісту в тканинах рослини сприяє збільшенню ваги зерен.

Крім живлення, на розмір зерен впливає вологість ґрунту, тому необхідно забезпечити зрошення ґрунту, щоб уникнути його пересихання.

Іншим важливим фактором є боротьба з хворобами. Необхідно використовувати фунгіциди та поживні елементи для підтримки тривалості збереження здорового зеленого покриву і підвищення стійкості до захворювань.

yara.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Чому цьогорічного падіння врожаю не уникнути

Україна завжди відігравала роль потужного та надійного...

Як правильно провести десикацію для якісних жнив

Війна внесла корективи не лише в посівну,...

Бор для формування високої врожайності культур

Сьогодні застосування позакореневих підживлень мікроелементами (B, Zn,...

Погода

Kyiv
уривчасті хмари
20.6 ° C
22 °
19.8 °
82 %
1.4kmh
34 %
Вт
32 °
Ср
32 °
Чт
23 °
Пт
27 °
Сб
30 °