01 Липня 2022

Колекцію одного з найбільших у світі генетичних банків рослин на Харківщині вдалося врятувати

Селекційний центр Інституту рослинництва імені Юр’єва в селищі Елітне є найбільшою в Україні селекційною установою, що постраждала від російської агресії. Але її не знищено, як заявляли в ЗМІ раніше.

Окрім цього, будівля генетичного банку не постраждала, постраждав лише селекційний центр. Хоча й це додає чимало труднощів.

«Колекцію генетичного банку врятовано. Майже всю. Це як було з тими хлопцями зі Зміїного. Коли всі їх поховали, а потім виявилось, що вони живі. Те саме і з генбанком зараз», — каже старший науковий співробітник інституту Сергій Авраменко.

В лабораторії Інституту рослинництва імені Юр’єва в селищі Елітне селекцію проходили практично всі культури, які вирощують в Україні: пшениця, жито, горох, ячмінь, кукурудза, соняшник.

Проте через війну лабораторія й та частина зерна ярих культур, що їх мали висівати цьогоріч, постраждали. Через це деякі культури не висіяли в посівну.

«Велика шкода інституту — це саме селекційні лабораторії, тому що ми створювали сорти-гібриди цих усіх основних культур і передавали насіння найвищих репродуктивних якостей у насіннєві господарства. Там вони його розмножували й вже продавали аграріям, кінцевим фермерам. А зараз виходить, що цей ланцюжок обірваний. Тобто ми не змогли в цьому році з ярих культур висіяти ні насінини. Горох, ячмінь, кукурудза, соняшник, соя…», — перераховує пан Сергій.

При цьому Сергій Авраменко зазначає: хоч колекцію генетичного банку врятовано, але на те, щоб відновити деякі види, розмножити їх та передати кінцевому споживачеві — фермеру, тепер може знадобитись значно більше часу.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Науковці вивели сорт пшениці, надстійкої до хвороб

Група доктора Хана Фангпу з Інституту генетики...

В Україні знову змінилися закупівельні ціни на сою та ріпак

Котирування на ріпак та сою кілька тижнів...

Експорт української агропродукції залізницею під загрозою

За словами Марії Дідух, директора ГС «Всеукраїнський аграрний...

Погода

Kyiv
чисте небо
30.4 ° C
30.4 °
30.4 °
51 %
0.5kmh
0 %
Пт
30 °
Сб
27 °
Нд
29 °
Пн
31 °
Вт
33 °