25 Жовтня 2021

Коли гербіциди можуть знищити урожай цукрового буряка

Враховуючи низьку конкурентну здатність молодих рослин цукрового буряка, неефективна боротьба з бур’янами може призвести до повної втрати посівів.

Щоб гербіциди ефективно спрацювали, їх застосування має відповідати циклам проростання бур’янів, а діючу речовину слід обирати залежно від поширених бур’янів і властивостей ґрунту.

Також варто пам’ятати, що для цукрових буряків існують особливі правила застосування гербіцидів.

Зокрема, використання гербіцидів для кукурудзи та зернових культур, які вирощувалися в якості попередніх культур, може бути шкідливим для цукрового буряка.

Особливо шкідливими для буряків є засоби трикетонової групи. Наприклад, якщо після буряка вирощується кукурудза, слід обов’язково дотримуватися обмежень щодо наступної культури.

Навіть сульфонілсечовина, яка використовувалася для попередньої культури, може бути шкідливою для буряка (окрім гібридів, які мають стійкість до сульфонілсечовини).

Варто врахувати, що шкоди може завдати навіть найменша кількість діючої речовини в грунті. На таку післядію можуть вказувати прогалини на полі, які виникають внаслідок висвітлення листків та появи на них червоних країв.

Надзвичайно важливо дотримуватися інструкції виробника гербіцидів та промивати обприскувач при використанні на буряках.

kws.com

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Осіннє застосування гербіцидів: альтернатива чи необхідність?

Останні десятиліття характеризуються стрімким глобальним потеплінням та...

Електричний трактор економить виноградному господарству 2600 доларів на рік

Скільки грошей заощаджує електричний трактор з точки...

Погода

Kyiv
чисте небо
6.7 ° C
7.6 °
5.5 °
57 %
0.5kmh
0 %
Пн
8 °
Вт
12 °
Ср
11 °
Чт
13 °
Пт
15 °