05 Липня 2022

Коли найкраще застосовувати фунгіциди для жита

Порівняно з іншими зерновими культурами, жито є менш вразливим до захворювань листків. Найпоширеніша хвороба жита – бура іржа. При борошнистій росі і ринхоспоріозу зараження рідко сягає рівня верхнього листя. Проте для забезпечення високого врожаю зерна необхідні цілеспрямовані заходи захисту рослин.

Залежно від ситуації із зараженістю та очікуваної врожайності на практиці при вирощуванні жита успішними виявилися наступні стратегії застосування фунгіцидів.

Подвійна обробка є рентабельною на ділянках з очікуваннями високої врожайності або великою ймовірністю захворювання.

Якщо житу загрожує ламкість стебла та рання борошниста роса, ринхоспоріоз і/або бура іржа, необхідно запланувати відповідні заходи на етапі виходу в трубку (BBCH 31-32). Друга обробка (BBCH 47-61) зазвичай спрямована проти пізньої бурої іржі, яка чинить значний вплив на врожайність.

На ділянках із високою інсоляцією, недостатнім надходженням води та очікуваною низькою врожайністю зазвичай рекомендується одна обробка після досягнення цільового значення показника контролю. Її слід виконати безпосередньо перед появою перших пустул бурої іржі (BBCH 39-61). Крім того, однієї обробки часто вистачає для сучасних сортів із високою стійкістю до бурої іржі.

Для жита з перехресним запиленням обробка під час цвітіння не рекомендується. Це підвищує ризик зараження ріжками.

kws.com

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Чому цьогорічного падіння врожаю не уникнути

Україна завжди відігравала роль потужного та надійного...

Як правильно провести десикацію для якісних жнив

Війна внесла корективи не лише в посівну,...

Бор для формування високої врожайності культур

Сьогодні застосування позакореневих підживлень мікроелементами (B, Zn,...

Погода

Kyiv
уривчасті хмари
20.6 ° C
22 °
19.8 °
82 %
1.4kmh
34 %
Вт
32 °
Ср
32 °
Чт
23 °
Пт
27 °
Сб
30 °