25 Жовтня 2021

Коли найкраще застосовувати фунгіциди для жита

Порівняно з іншими зерновими культурами, жито є менш вразливим до захворювань листків. Найпоширеніша хвороба жита – бура іржа. При борошнистій росі і ринхоспоріозу зараження рідко сягає рівня верхнього листя. Проте для забезпечення високого врожаю зерна необхідні цілеспрямовані заходи захисту рослин.

Залежно від ситуації із зараженістю та очікуваної врожайності на практиці при вирощуванні жита успішними виявилися наступні стратегії застосування фунгіцидів.

Подвійна обробка є рентабельною на ділянках з очікуваннями високої врожайності або великою ймовірністю захворювання.

Якщо житу загрожує ламкість стебла та рання борошниста роса, ринхоспоріоз і/або бура іржа, необхідно запланувати відповідні заходи на етапі виходу в трубку (BBCH 31-32). Друга обробка (BBCH 47-61) зазвичай спрямована проти пізньої бурої іржі, яка чинить значний вплив на врожайність.

На ділянках із високою інсоляцією, недостатнім надходженням води та очікуваною низькою врожайністю зазвичай рекомендується одна обробка після досягнення цільового значення показника контролю. Її слід виконати безпосередньо перед появою перших пустул бурої іржі (BBCH 39-61). Крім того, однієї обробки часто вистачає для сучасних сортів із високою стійкістю до бурої іржі.

Для жита з перехресним запиленням обробка під час цвітіння не рекомендується. Це підвищує ризик зараження ріжками.

kws.com

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Осіннє застосування гербіцидів: альтернатива чи необхідність?

Останні десятиліття характеризуються стрімким глобальним потеплінням та...

Електричний трактор економить виноградному господарству 2600 доларів на рік

Скільки грошей заощаджує електричний трактор з точки...

Погода

Kyiv
чисте небо
6.7 ° C
7.6 °
5.5 °
57 %
0.5kmh
0 %
Пн
8 °
Вт
12 °
Ср
11 °
Чт
13 °
Пт
15 °