08 Серпня 2022

Новий спосіб захисту полуниці дозволяє знизити застосування пестицидів

Багато аграріїв, які вирощують полуницю (суницю садову), борються з кутовою (коричневою) плямистістю листя. Це захворювання може призвести до серйозних втрат врожаю.

Основний спосіб захисту від цієї хвороби грунтується на застосуванні сполук міді після посадки. Втім надмірне використання міді може призвести до фітотоксичності.

Тепло – це ще один спосіб, який використовується для знищення патогенів в рослинах. Такий метод зазвичай застосовується перед посадкою, коли популяція збудників знаходиться на найнижчому рівні.

Однак термічна обробка часто є занадто жорстокою для рослин, вона може затримувати їх розвиток або навіть призводити до загибелі. Тепло також може викликати подальше поширення хвороботворних мікроорганізмів, якщо в якості обробки застосовувати гарячу воду.

«Одна з основних проблем з використанням тепла для обробки полуниці полягає в тому, що висока температура може пошкоджувати тканини більшості рослин», – каже Білл Туречек, фахівець з патології рослин з Міністерства сільського господарства США у Флориді.

Білл Туречек і його колеги розробили новий спосіб термічної обробки, яка дозволить вбивати патогенні мікроорганізми, не завдаючи шкоди рослині. Вчений зазначив, що, вводячи етап кондиціювання з більш низькою температурою і використовуючи пар, а не гарячу воду, дослідники в такий спосіб загартовували рослини, які в подальшому краще витримували більш високу температуру обробки, призначену для знищення патогена.

У новому методі використовується двоетапний процес. Першим кроком є ​​термообробка з кондиціюванням, яка стимулює вироблення в рослинах захисних білків та інших молекул.

Другий крок полягає у застосуванні високої температури, яка є смертельною для патогенних організмів, але при цьому майже не пошкоджує рослини.

При вирощуванні полуниці новий метод дозволяє безпечно боротись з патогенами та шкідниками і повинен призвести до скорочення застосування пестицидів та підвищення якості і врожайності плодів.

Хоча цей метод був розроблений для боротьби з патогеном, який викликає кутову плямистість на листі рослин, було відмічено, що він також ефективний проти інших патогенів, деяких нематод і комах-шкідників.

news.agropages.com

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
рвані хмари
22.1 ° C
23.1 °
21.5 °
83 %
0.5kmh
77 %
Пн
25 °
Вт
24 °
Ср
22 °
Чт
30 °
Пт
32 °