05 Грудня 2021

Контролюємо поширення шкідливих мишоподібних гризунів на полях

Погодні умови, що в осінній період склалися по всій Україні, та дефіцит кормової бази сприяють розселенню мишоподібних гризунів.

Наразі в різних ґрунтово-кліматичних зонах в посівах озимих зернових культур і ріпаку відзначають від поодиноких нір до 1-3 колоній мишоподібних гризунів на гектарі.

У багаторічних травах, угіддях, лісосмугах, неорних землях у різних областях нараховують 1-4, максимально — 5-6 нір, а в Рівненській області — до 9 жилих колоній на гектарі.

У Степу механічно не оброблені площі після збору кукурудзи, соняшника, зернових колосових культур в кількості 2 курганчики на гектар заселяє курганчикова миша. І, як відзначають фахівці UKRAVIT SCIENCE PARK, така ситуація створює значну загрозу пошкодження культур, що зберігатиметься й надалі.

«Осінній період характеризується скороченням та зникненням кормової бази для шкідливих мишоподібних гризунів, тож у пошуках їжі вони мігрують, заселяючи посіви озимих зернових культур, ріпаку, багаторічні трави та насадження, — розповідає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець. — Поширеності гризунів мимовільно сприяють й самі аграрії: йдеться про нульовий або мінімальний обробіток ґрунту, відсутність зяблевої оранки, несвоєчасне прибирання пожнивних решток, неякісне, із втратами, збирання врожаю, порушення сівозміни.

В комплексі ці фактори створюють передумови для втрати суттєвої частки майбутньої врожайності. Крім того, гризуни, як відомо, є переносниками великої кількості хвороб, що є небезпечним для людини. Тому в осінній період необхідно обов’язково вжити відповідних заходів щодо контролю їх чисельності».

Для боротьби зі шкідливими мишоподібними гризунами (окрім видів, що охороняються законом) у посівах озимих культур, багаторічних травах і насадженнях, а також у місцях зберігання Олександр рекомендує ретельно моніторити ситуацію і при перевищенні рівня ЕПШ застосувати родентицид Бродівіт (бродіфакум, 0,25%) для приготування отруйних принад.

Його діюча речовина володіє кишковою дією та є антикоагулянтом другого покоління, механізм дії якого полягає в порушенні утворення вітаміну К1, необхідного для продукування білків протромбінового комплексу.

Відповідно, після вживання у гризунів порушується згортання крові, що призводить до підвищеної схильності до кровотеч і подальшої загибелі. А за рахунок новітніх допоміжних речовин і сучасної препаративної форми препарат відмінно утримується на зерні, забезпечуючи високу ефективність.

Бродівіт гарантовано знищує всі види мишоподібних гризунів. При цьому він не токсичний для корисних мікроорганізмів, не накопичується в об’єктах навколишнього природного середовища і, відповідно, є безпечним для довкілля.

Суттєвою перевагою родентициду є надзвичайно простий спосіб приготування отруйної принади — із можливістю використання протруювальних машин. Важливо, що при приготуванні принади не утворюється пил, що забезпечує безпечні умови праці.

Вибір на користь Бродівіт, – відзначає Олександр, — не лише надійне та ефективне, а й однозначно економічно вигідне рішення: одна упаковка препарату розрахована на захист посівів площею понад 30 га.

Тож застосування препарату в осінній період допомагає не лише повністю позбутися шкідливих мишоподібних гризунів та зберегти майбутній врожай, а й заощадити кошти та запобігти фінансовим збиткам.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
димка
-2.6 ° C
-1.8 °
-3.4 °
93 %
3.1kmh
75 %
Нд
-1 °
Пн
2 °
Вт
3 °
Ср
1 °
Чт
3 °