01 Липня 2022

Кредит онлайн на посівну для аграріїв – швидко і дешево

Сільгоспвиробники можуть без проблем кредитуватися для придбання насіння, добрив та ЗЗР завдяки новій онлайн платформі AgroApp.

Фактично, за день-два, без подачі документів, аграрій отримує попереднє рішення банків про можливість кредитування, а вже за 2 тижні – бажані кошти. І не наражається на ризики.

Достатньо подати заявку через сайт або чат-ботом у Telegram і вказати:

  • свій код ЄДРПОУ
  • суму коштів і на які цілі плануєте їх витрати.

Кредит онлайнСервіс запропонує вибрати банк і постачальника потрібних ресурсів. Можна навіть надіслати заявку відразу в декілька банків.

Якщо повертаєте кошти за 6 місяців, за користування грішми сплачуєте лише 0,01% річних. На довший строк банки виділяють кошти під стандартний прийнятний на ринку відсоток – від 7 до 16% річних.

Зручність інновації в тому, що на одній платформі зібрані всі учасники процесу – банки з пропозиціями для аграріїв, виробники, а також постачальники продукції, техніки та послуг для агробізнесу, – пояснює директор і засновник фінтех-стартапу AgroApp Ярослав Смакота.

Інформацію про агровиробників AgroApp бере з відкритих реєстрів й інших джерел. Коли фермер надсилає заявку і вводить свій ЄДРПОУ, банк автоматично отримує всю потрібну інформацію щодо агропідприємства.

Система спілкування проста і прозора. Коли виникає потреба – фермер, банк і постачальник оперативно взаємодіють між собою онлайн на платформі AgroApp.

У наших планах зробити так, щоб клієнти нікуди не їздили, не відривалися від польових робіт, – уточнює Ярослав Смакота. – Для цього ми хочемо забезпечити дистанційну відеоверифікацію клієнтів, щоб вони могли отримувати кредити онлайн, підписавши кредитний договір електронним підписом.

Кредит для фермерівВигоди для всіх учасників процесу очевидні:

  • для агровиробників сервіс безкоштовний, застава не потрібна, можна надіслати заявку одразу в декілька банків і не потрібно гаяти час на відвідання відділень, пакет документів – мінімальний, а рішення щодо фінансування банк приймає дуже швидко;
  • постачальники не ризикують, а одразу отримують кошти за свою продукцію, продажі у них відбуваються швидко, збільшується обсяг реалізації;

Ярослав Смакота також зауважує, що AgroApp надає банкам інформацію, необхідну для кредитування фермерів-ФОПів та фізосіб. Особливо актуальним новий сервіс стане, безсумнівно, з відкриттям ринку землі у липні 2021-го року, адже на його першому етапі власниками землі зможуть стати лише фізичні особи.

Поки що для кредитування допускалися господарства площею не менше 400 га. Але уже з початку 2021 року є доступ до кредитів і ФОПам, дрібним фермерам з площею меншою 400 га. З цією метою банки розробили спеціальні кредитні продукти для малих господарств.

Господарство повинно мати досвід роботи не менше 2 років.

Із новим сервісом вже співпрацюють кращі банки в Україні, серед них: Укргазбанк, Ощадбанк, «Креді Агріколь», Райффайзен Банк Аваль, ОТР Банк.

А також найпопулярніші серед аграріїв постачальники: ТОВ «Кроп Майстер Дистрибьюшн», UKRAVIT, «Інституту здоров’я рослин», «НІКА-АГРОТРЕЙД», «Теплолюкс Групп» та інші.

Новою партнерською програмою за рік вже встигли скористатися понад 300 агрогосподарств.

Новий сервіс підтверджує те, що ринок банківських послуг докорінно змінюється, осучаснюється. Особливо допомагають інноваційні ІТ-рішення, завдяки яким аграрії-клієнти банків можуть навчитися новому досвіду.

Лого партнерів


Для довідки: стаття стала можливою завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яка виконується компанією Chemonics International. Ця стаття відображає думку її авторів та не обов’язково є офіційною точкою зору USAID чи Уряду США.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

5 основних принципів здоров’я ґрунту

ЗАХИСТ ПОВЕРХНІ ҐРУНТУ Першим кроком до відновлення здоров'я...

Погода

Kyiv
чисте небо
25.9 ° C
25.9 °
25.9 °
52 %
3.5kmh
0 %
Пт
28 °
Сб
27 °
Нд
29 °
Пн
31 °
Вт
33 °