13 Червня 2021

KWS випробовує роботів-прополювачів на полях

Спільно з Університетом Геттінгена та Інститутом дослідження цукрових буряків (IfZ), компанія KWS провела реальні випробування різних робототехнічних систем, які будуть використовуватися для боротьби з бур’янами на посівах цукрових буряків. Наразі практична робота для роботів-прополювачів завершилась, і зараз проєкт знаходиться на етапі обробки даних.

Сільське господарство зазнає швидких змін та стикається з новими викликами, серед яких вимоги до більшої сталості та посилення законодавства щодо використання засобів захисту рослин. Визнаючи це, KWS працює над вирішенням майбутніх задач, щодо економічного та сталого виробництва сільськогосподарських культур.

«Завдяки нашому проєкту «Future live – це роботи-прополювачі в полі» ми, з одного боку, пропонуємо виробникам цих інноваційних роботосистем платформу для своєї технології, оскільки боротьба з бур’янами за допомогою роботів може зробити вагомий внесок у стале сільське господарство, – говорить д-р. Стефан Мелдау, який ініціював проєкт у KWS. – З іншого боку, ми розглядаємо себе як надійного партнера для аграріїв, і тут нам важливо оцінювати інновації з точки зору їхньої функціональності та надавати кваліфіковані консультації нашим клієнтам».

З березня цього року три роботи різних виробників (Farm Droid, farming revolution and ecoRobotix) працюють на органічних та традиційних посівах цукрових буряків, які знаходяться у Вібрехтсгаузені та Ветце.

Польовий робот від ecoRobotix використовується для гербіцидного контролю бур’янів. Ця система також використовує камеру для розпізнавання бур’янів, але бореться з ними завдяки високоточному та вибірковому обприскуванню гербіцидами.

«Команди виробників продемонстрували велику відданість, і ми успішно протестували системи в полях, навіть за несприятливих цьогорічних погодних умов, – каже Мелдау. – Було дуже сухо, і сходи цукрових буряків з’являлися з великим запізненням. З року в рік системи заходів боротьби з бур’янами постійно вдосконалюються, а польові умови – змінюються. Тому необхідно проводити дослідження протягом декількох років та за різних умов, щоб надійно оцінити систему заходів. Тому KWS продовжуватиме співпрацю з Інститутом дослідження цукрових буряків (IfZ) та Департаментом сільськогосподарського машинобудування Університету Геттінгена та випробовувати інноваційні рішення для боротьби з бур’янами в майбутньому. Наразі проходить обробка зібраних даних. Також відбувається дослідження кількості бур’янів та кількості рослин цукрових буряків до та після застосування різних систем боротьби з бур’янами. Аналіз має допомогти об’єктивно оцінити використання різних систем і, тим самим, забезпечити нові можливості для стійкого контролю бур’янів на посівах цукрових буряків».

Йорг Філіппс, керівник бізнес-підрозділу Цукрові буряки в KWS, наголошує про важливість даних тем для забезпечення економічної ефективності вирощування цукрових буряків у майбутньому: «Протягом десятиліть KWS інвестує в майбутнє цукрових буряків. Ефективна боротьба з бур’янами є важливим аспектом, і, враховуючи сучасні виклики у цій галузі, варто стежити за новими підходами. І наш проєкт «Future Live – роботи-прополювачі в полі» є вагомим внеском».

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
чисте небо
16 ° C
17 °
14.2 °
94 %
1.8kmh
0 %
Нд
19 °
Пн
21 °
Вт
24 °
Ср
25 °
Чт
25 °