16 Липня 2026
ELANTRO_1068x150

Майже у збиток: українських виробників яблук засмучують ціни на їхню продукцію

В Україні почали збирати пізні сорти яблук. Проте цінами на перші партії продукції садівники залишаються невдоволеними. Не радує їх і загальна ситуація з продажами.

Так, на даний момент виробники яблук готові відвантажувати партії фруктів сорту «Голден Делішез» за ціною 10-11 грн/кг ($ 0,37-0,41).

Загальний ціновий діапазон в сегменті десертних яблук в Україні поки становить 8-12 грн/кг ($ 0,30-0,45), а середня ціна вже впала на третину в порівнянні з минулим роком і знаходиться на рівні 2019 року.

Крім зниження цін учасники ринку повідомляють і про відсутність активного попиту на яблука з боку основних покупців. Цьому називають дві причини.

Перша – на українському ринку зараз спостерігається велика пропозиція яблук, які постраждали від граду. Операторам свіжого ринку така продукція практично не потрібна, бо попит низький і на більш якісні фрукти, а виробники яблучного концентрату воліють працювати з раніше законтрактованими обсягами. В такому випадку фермери можуть отримувати не більше 3,50 грн/кг ($ 0,13).

Друга – продажі стагнують за всіма основними сортами, присутніми на ринку, причому в той період, коли сезон збору більш пізніх яблук ще не увійшов в активну фазу. Свій внесок додали й погодні особливості поточного року, коли сезон яблук сорту «Гала» стартував на два тижні пізніше.

В результаті в умовах відсутності активного попиту пропозиція більш ранніх яблук буде поступово накладатися на сезон більш пізніх, знижуючи загальний ціновий діапазон на ринку.

До прикладу, стартові ціни на яблуко «Гала» в Україні становили на початку вересня 12-14 грн/кг ($ 0,39-0,52), але до сьогоднішнього дня знизилися до 8-11 грн/кг ($ 0,30 -0,41).

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Точкове обприскування Kilter AX-1 підтвердило понад 99% зниження дрейфу

Система точкового обприскування Kilter AX-1 за результатами...

На посівах кукурудзи побільшало шкідників та хвороб

Гусениць бавовникової совки фіксують на 2-27% обстежених площ кукурудзи...

Яку техніку купували українські фермери до посівної 2026: нове дослідження AGRO.RIA

Український маркетплейс AGRO.RIA презентував нове дослідження ринку...

Погода

Kyiv
уривчасті хмари
19.3 ° C
20.3 °
19.3 °
81 %
2.3kmh
48 %
Чт
27 °
Пт
23 °
Сб
26 °
Нд
30 °
Пн
24 °