19 Жовтня 2021

Механічна боротьба з бур’янами на кукурудзі при посіві подвійними рядками DeltaRow

Замислюєтеся про сівбу кукурудзи подвійними рядами з оптимальною площею для кожної рослини? Щоб правильно використовувати ці переваги пунктирною сівалкою LEMKEN Azurit з технологією DeltaRow, необхідно ефективно боротися з бур’янами по всій площі.

Для ефективного обробітку рядків DeltaRow добре підходить сучасна просапна техніка Steketee. Машини що спеціалізуються на просапній техніці голландської компанії, яка входить в групу LEMKEN, пройшли випробування в Технічному університет Південної Вестфалії під керівництвом проф. Бодо Містеле (Bodo Mistele) і проф. Верени Хаберла-Кор (Verena Haberlah-Korr). Для механічної боротьби з бур’янами в посівах кукурудзи використовувалася просапна машина Steketee EC-Weeder з прополювальними боронами з пружинними зубами круглого перетину і штригельними боронами. На заключному етапі також використовувалися окучники.

Позитивний ефект був очевидний у всіх варіантах досліджень. Однак найбільш оптимальним просапним знаряддям для боротьби з бур’янами на ранніх стадіях росту виявилася штригельна борона, яка вириває і присипає бур’яни. Завдяки точному регулюванню просапної машини Steketee вдалося досягти високого ККД на стадіях росту бур’янів від сходів до зародкових листків. Рослини кукурудзи добре витримували механічний вплив навіть на стадії 3-х листків – відповідно, втрати культурних рослин були мінімальними. Перевага штригельної борони в порівнянні з прополювальною бороною з пружинними зубами круглого перетину полягає в тому, що перша дозволяє також обробляти ділянки між напіврядами.

Проти більших бур’янів на стадії до 5-6 листків дуже ефективним заходом виявилося підгортання рослин кукурудзи за допомогою окучників. Залежно від робочої швидкості, ширини лемешів властивостей грунту вдалося досягти ККД більше 85%.

Висновок: машина EC-Weeder від Steketee з правильно обраними знаряддями зарекомендувала себе як дуже ефективна техніка для механічної боротьби з бур’янами на кукурудзі навіть при посіві подвійними рядами за технологією DeltaRow. Розумна система камер забезпечує надійний контроль на всіх етапах росту, оскільки в залежності від висоти рослин її можна налаштувати на режим подвійних рядків для молодих рослин або на однорядковий режим для останнього проходу з великими рослинами. Господарства з традиційними технологіями роботи можуть комбінувати міжрядний обробіток з смуговим обприскуванням в рядку.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Жнива-2021: в яких областях отримали найбільшу урожайність с/г культур

В Україні триває збирання зернових та зернобобових...

Variant Irrigation представила нову зрошувальну систему

Українська виробничо-сервісна компанія «Variant Irrigation» презентувала нову...

Після оприлюднення жовтневого звіту USDA несподівано і різко підскочили ціни на пшеницю

Минулого вівторка пшеничні ринки досить стримано відреагували...

Погода

Kyiv
чисте небо
11.5 ° C
12.1 °
10.2 °
43 %
0.9kmh
0 %
Вт
11 °
Ср
15 °
Чт
18 °
Пт
18 °
Сб
11 °