08 Серпня 2022

На Івано-Франківщині фермер збирає полуницю до пізньої осені

Поблизу Івано-Франківська місцевий фермер аж до пізньої осені вирощує нетипові для цього регіону ягоди. Свій експеримент розпочав ще 6 років тому і відтоді маленьке господарство переросло у великий бізнес.

Фермер Богдан Лутчин вирощує спеціальні сорти полуниці, які можуть давати плоди не лише у червні, а й до пізньої осені.

«Це – сорти «нейтрального дня», які ростуть не від погоди, а від того, скільки триває сам день», – пояснив Лутчин.

Полуничний бізнес Богдан Лутчин розпочинав 6 років тому на відкритих грядках. Згодом зрозумів, що варто переходити на теплиці, аби урожай не залежав від погоди. Багато експериментував, тож тепер навіть у дощовий сезон ягоди не пошкоджуються.

«Внизу у нас спеціально зроблено крапельний полив. Його підведено, щоб знизу в корінь надходила волога. Зверху не потрапляє дощ, адже саме всі хвороби у нас приходять з дощами. Збоку – провітрюється, тому що це не теплиця, а тунелі іспанського типу», – розповів Лутчин.

Працівники ферми запевнили, що працювати у таких тунелях значно комфортніше, адже там немає багнюки.

«Високо стоїть ягода, не треба дуже нахилятися, і ягода вся чистенька, не в «болоті», не брудниться. Відповідно, вона набагато смачніша, бо коли немає дощу, вона не вбирає в себе вологи», – розповіла працівниця Оксана Опирхал.

agro.24tv.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
рвані хмари
22.1 ° C
23.1 °
21.5 °
83 %
0.5kmh
77 %
Пн
25 °
Вт
24 °
Ср
22 °
Чт
30 °
Пт
32 °