18 Серпня 2022

Виведено новий модифікований сорт пшениці з високою урожайністю

Дослідники Йоркського університету (Канада) створили новий модифікований сорт пшениці, який збільшує урожайність зерна до 12%.

Селекціонери постійно працюють над підвищенням врожайності для задоволення світового попиту, але з часів «зеленої революції» 1960-х рр. темпи зростання врожайності сповільнилися і наразі не перевищують 1% на рік.

Багато розробок раніше були націлені на селекцію сортів, які б давали більшу кількість зерен в одній рослині. Робота вчених також зводилася до того, щоб зерна в нових сортах злакових були крупнішими. Однак коли цього вдавалося досягти, це призводило до зменшення їх кількості в кожній рослині.

Натомість дослідники з Йоркського університету збільшили кількість білку в рослинах, що контролює швидкість їх росту. Це призвело до підвищення розміру зерна на 12%, в порівнянні зі звичайним сортом. Проведені польові експерименти підтвердили, що кількість зернин при цьому не зменшилась, що призвело до підвищення урожайності.

«Попередні спроби збільшити врожайність пшениці були зірвані очевидним компромісом між розміром зерна і його кількістю. Ми вирішили обійти цю проблему, надавши імпульс системі природного зростання, яка контролює розмір рослинних тканин. Нам вдалося домогтися більш високої врожайності культури за рахунок підвищення рівня білка експансіна, який є основним детермінантом зростання рослин», – зазначив Саймон Маккуїн-Мейсон, професор Йоркського університету (CNAP).

Партнери-дослідники з австралійського університету Чілі провели експерименти, які продемонстрували ефективність рослин в польових умовах. Команда фахівців приступила до вивчення можливих варіантів подальших сортовипробувань і реалізації нового сорту пшениці аграріям.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

В Україні зростають закупівельні ціни на соняшник

Згідно з даними моніторингу ІА «АПК-Інформ», в...

У південних регіонах нетипово рано дозрів соняшник

На Одещині та Миколаївщині відмічають нетипово раннє...

Російські окупанти вкрали 200 тисяч тонн урожаю в агрохолдингу HarvEast

Російські окупанти викрали близько 200 тисяч тонн...

Погода

Kyiv
рвані хмари
26.5 ° C
26.5 °
25.3 °
63 %
0.9kmh
75 %
Чт
31 °
Пт
30 °
Сб
28 °
Нд
31 °
Пн
32 °