17 Травня 2022

Названо найпопулярніші сорти озимого ячменю в Україні

Торік під урожай 2022 року було вироблено та сертифіковано 20,4 тис. т насіння озимого ячменю.

З них: ввезено насіння іноземної селекції – 192 т, а також вироблено на території держави насіння іноземної селекції – 10,5 тис. т. Вітчизняне насінництво склало 9,7 тис. т, що на рівні 47,5 % від загального результату.

Про це поінформував завідувач відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», д.е.н. Олександр Захарчук.

«Ринку насіння озимого ячменю в Україні у 2021 році притаманні ті ж негативні риси, що й ринку кондиційного насіння озимої пшениці. Серед негативних трендів – продовження щорічної експансії іноземної селекції, яка витісняє вітчизняну. А також низький рівень продажу кондиційного насіння у порівнянні з країнами ЄС й іншими світовими лідерами», – сказав Олександр Захарчук.

Насіння озимого ячменю вітчизняної та іноземної селекції представлені 46 сортами, що висівалися на полях сільськогосподарських товаровиробників. Іноземні сорти, становили 30 одиниць, в тому числі вирощені в межах України – 25 сортів. Вітчизняні сорти становили 16 одиниць.

З українських сортів найкраще реалізувалися сорти озимого ячменю вироблені Селекційно-генетичним інститутом – Національним центром насіннєзнавства та сортовивчення НААН – Дев’ятий вал (5658 т), Снігова королева (2016 т), Достойний (768 т) та Валькірія (741 т). А також – МІП Статус (135 т) та Палладін Миронівський (120 т) Миронівського інституту пшениці імені В.М. Ремесла Національної академії аграрних наук України.

Останніми роками найбільш продуктивні високоврожайні сорти озимого ячменю пропонує Селекційно-генетичний інститут – Національний центр насіннєзнавства та сортовивчення НААН (м. Одеса). Їхні сорти – Дев’ятий вал, Снігова королева, Достойний та Валькірія – становлять до 90% від загальних площ під посівами озимого ячменю української селекції.

Найбільш поширеними сортами іноземної селекції під посів 2022 року були:

  • Луран (1734 т), виробник – Осева Ексімпо Прага с.р.о.;
  • Лестер (963 т), виробник − Селген, а.с.;
  • КВС Тенор (829 т), виробник – КВС Лохов ГмбХ;
  • Люсьєн (682 т), виробник – Заатен-Уніон ГмбХ;
  • Вутан (644 т), виробник – Сингента Кроп Проотекшн АГ;
  • Ізоцель (630 т), виробник − Секобра речерчес С.А.С;
  • Хайлайт (628 т), виробник − Дойче Заатфеределунг АГ;
  • Ханнелоре (598 т), виробник – Заатбау Лінц рег.Ген.м.б.х;
  • Майбріт (374 т), виробник – Заатен-Уніон ГмбХ.

agroreview.com

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Цього року в Україні очікують хороший урожай суниці

Тепла погода та відсутність заморозків на початку...

«Контінентал» завершив посадку картоплі

У «Контінентал Фармерз Груп» завершилася посадка картоплі....

Надійний післясходовий захист соняшника, стійкого до імідазолінонів

Вирощування гібридів соняшника за окремими виробничими системами,...

Погода

Kyiv
кілька хмар
19.3 ° C
19.3 °
19.3 °
21 %
6.7kmh
12 %
Вт
18 °
Ср
13 °
Чт
19 °
Пт
21 °
Сб
17 °