Торік під урожай 2022 року було вироблено та сертифіковано 20,4 тис. т насіння озимого ячменю.
З них: ввезено насіння іноземної селекції – 192 т, а також вироблено на території держави насіння іноземної селекції – 10,5 тис. т. Вітчизняне насінництво склало 9,7 тис. т, що на рівні 47,5 % від загального результату.
Про це поінформував завідувач відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», д.е.н. Олександр Захарчук.
«Ринку насіння озимого ячменю в Україні у 2021 році притаманні ті ж негативні риси, що й ринку кондиційного насіння озимої пшениці. Серед негативних трендів – продовження щорічної експансії іноземної селекції, яка витісняє вітчизняну. А також низький рівень продажу кондиційного насіння у порівнянні з країнами ЄС й іншими світовими лідерами», – сказав Олександр Захарчук.
Насіння озимого ячменю вітчизняної та іноземної селекції представлені 46 сортами, що висівалися на полях сільськогосподарських товаровиробників. Іноземні сорти, становили 30 одиниць, в тому числі вирощені в межах України – 25 сортів. Вітчизняні сорти становили 16 одиниць.
З українських сортів найкраще реалізувалися сорти озимого ячменю вироблені Селекційно-генетичним інститутом – Національним центром насіннєзнавства та сортовивчення НААН – Дев’ятий вал (5658 т), Снігова королева (2016 т), Достойний (768 т) та Валькірія (741 т). А також – МІП Статус (135 т) та Палладін Миронівський (120 т) Миронівського інституту пшениці імені В.М. Ремесла Національної академії аграрних наук України.
Останніми роками найбільш продуктивні високоврожайні сорти озимого ячменю пропонує Селекційно-генетичний інститут – Національний центр насіннєзнавства та сортовивчення НААН (м. Одеса). Їхні сорти – Дев’ятий вал, Снігова королева, Достойний та Валькірія – становлять до 90% від загальних площ під посівами озимого ячменю української селекції.
Найбільш поширеними сортами іноземної селекції під посів 2022 року були:
- Луран (1734 т), виробник – Осева Ексімпо Прага с.р.о.;
- Лестер (963 т), виробник − Селген, а.с.;
- КВС Тенор (829 т), виробник – КВС Лохов ГмбХ;
- Люсьєн (682 т), виробник – Заатен-Уніон ГмбХ;
- Вутан (644 т), виробник – Сингента Кроп Проотекшн АГ;
- Ізоцель (630 т), виробник − Секобра речерчес С.А.С;
- Хайлайт (628 т), виробник − Дойче Заатфеределунг АГ;
- Ханнелоре (598 т), виробник – Заатбау Лінц рег.Ген.м.б.х;
- Майбріт (374 т), виробник – Заатен-Уніон ГмбХ.
agroreview.com