27 Січня 2022

Дослідники назвали області України, які найбільше постраждають від змін клімату

Черкаська, Херсонська, Кіровоградська, Полтавська та Вінницька області зазнають найбільших втрат унаслідок зміни клімату.

Про це йдеться у результатах дослідження Світового банку щодо впливу зміни клімату на ключові сектори економіки України, проведеного з ініціативи Мінекології.

Вивчалися два сценарії. Вони передбачають глобальне підвищення температури до 2100 року відповідно на 2,4°C (при боротьбі з викидами вуглецю) і на 4,3°C (без достатніх заходів такої боротьби).

Відповідно до другого сценарію, аналітики передбачають зниження врожайності в Україні ячменю, кукурудзи та соняшника у 2030-2050 роках на 10-30% до рівня 2010 року.

«Найбільші втрати доходів домогосподарств та найбільше зростання бідності та нерівності через зниження вартості сільськогосподарського виробництва прогнозується у Харківській, Кіровоградській, Львівській, Луганській та Житомирській областях», — йдеться у резюме дослідження.

«Кліматично збалансовані стратегії управління водними ресурсами можуть підвищити загальну врожайність в Україні на 20-40%. Зокрема до 80% – для кукурудзи та до 40-80% – для соняшника.

Згідно з дослідженням, щорічна вигода від підтримки оптимального водного балансу може становити 264-504 млн доларів», — зазначають експерти.

agronews.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Як погодні умови другої декади січня вплинули на стан озимих

Упродовж другої декади січня зимуючі культури знаходилися...

Чому сучасні гібриди озимого ріпаку потребують менше азоту

В сучасних умовах ведення сільськогосподарського виробництва перед...

Погода

Kyiv
рвані хмари
-4.6 ° C
-4.1 °
-7.3 °
85 %
0.9kmh
75 %
Чт
-0 °
Пт
1 °
Сб
-0 °
Нд
2 °
Пн
-1 °