05 Липня 2022

Українські аграрії відчувають дефіцит засобів захисту рослин

Чимало українських аграріїв наразі закуповують засоби захисту рослин для весняної посівної. Хтось – на тлі прогнозів про їх дефіцит, а для когось готуватися до посівної завчасно – це правило.

Як розповів голова ГО «Аграрний союз Запорізької області», директор ТОВ АФ «Ольвія» Анатолій Тиховод, він нині у процесі переговорів із постачальниками ЗЗР.

Придбати всі препарати за звичною, напрацьованою роками схемою нині не вдається. Адже не всі вони є в наявності: що мають одні компанії – не мають інші і навпаки (йдеться в тому числі й про відомі світові бренди).

«Багато препаратів уже довелося замінити. Щось – на більш дорогі, щось – на дешевші або й генерики. В будь-якому разі це негативно позначиться на виробництві. Адже напрацьовані роками схеми зрушаться – ми не можемо передбачити як на наших полях поведуть себе різні препарати. Зазвичай нові ЗЗР ми випробовуємо дуже обережно», – зазначив Анатолій Тиховод.

У ПСП «Альфа-Агро» на Херсонщині до посівної також завжди готуються завчасно. Так, для весняної сівби вже закупили 100% насіння і 70% ЗЗР.

Щодо решти обсягу наразі ведуться переговори з постачальниками. За словами власника і директора господарства Ігоря Брагінця, процес затягується через дефіцит деяких препаратів.

«Оскільки ми – насіннєве господарство, для нас дуже важлива якість ЗЗР. Тому на здешевлення технології не підемо. І хоч поки що препарати піднялися в ціні не критично, навіть істотне їх подорожчання не змусить мене придбати дешевші й менш якісні», – зазначив Ігор Брагінець.

Утім, через дефіцит деяких імпортних ЗЗР сільгосппідприємство змушене перейти на препарати українського виробництва. В першу чергу це стосується інсектицидів та деяких протруйників.

«Як мені відомо, багато дистриб’юторських компаній притримують продажі, створюючи штучний дефіцит для збільшення цін в подальшому. Втім, репутацію надійного постачальника легко втратити, але дуже важко завоювати», – додав аграрій.

Як пояснюють дистриб’ютори, дефіцит ЗЗР на ринку спричинений тим, що деякі діючі речовини препаратів виготовляються в Китаї.

Натомість Китай через пандемію коронавірусу не зміг забезпечити ринок достатньою кількістю діючих речовин.

agrotrend.com.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Чому цьогорічного падіння врожаю не уникнути

Україна завжди відігравала роль потужного та надійного...

Як правильно провести десикацію для якісних жнив

Війна внесла корективи не лише в посівну,...

Бор для формування високої врожайності культур

Сьогодні застосування позакореневих підживлень мікроелементами (B, Zn,...

Погода

Kyiv
уривчасті хмари
20.6 ° C
22 °
19.8 °
82 %
1.4kmh
34 %
Вт
32 °
Ср
32 °
Чт
23 °
Пт
27 °
Сб
30 °