01 Липня 2022

Недорогий спосіб підвищити урожайність томатів

У порівнянні з багатьма іншими культурами, томати мають підвищену потребу в елементах живленя при вирощуванні.

Однак внесення нутрієнтів у вигляді добрив не завжди ефективно, оскільки останні можуть вимиватися, випаровуватися або утворювати нерозчинні сполуки в грунті.

Деякі фермери намагаються вирішити цю проблему шляхом збільшення кількості внесених хімікатів, що в підсумку призводить до зниження якості продукції, погіршення грунту і удару по екології.

Альтернативним рішенням є використання мікроорганізмів, що вивільняють для рослин азот і фосфор, які містяться в грунті. Проте в цілому такий спосіб не дуже вдало показав себе під час польових випробувань.

Цікаве рішення знайшла група китайських дослідників, яке полягає у використанні штаму HG2011 деревного гриба Ceriporia lacerata, що застосовується в медицині, очищенні стічних вод, виробництві цукру та біопалива.

Виявилося, що цей гриб активізує діяльність ферментів у грунті і підвищує здатність томатів засвоювати поживні речовини. Використання гриба також підвищило цукрово-кислотне співвідношення в томатах, а також вміст розчинного цукру і вітаміну С.

Таким чином, компост цього гриба може служити в якості дешевої добавки, здатної знизити потребу томатів у мінеральних добривах.

EurekAlert

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Науковці вивели сорт пшениці, надстійкої до хвороб

Група доктора Хана Фангпу з Інституту генетики...

В Україні знову змінилися закупівельні ціни на сою та ріпак

Котирування на ріпак та сою кілька тижнів...

Експорт української агропродукції залізницею під загрозою

За словами Марії Дідух, директора ГС «Всеукраїнський аграрний...

Погода

Kyiv
чисте небо
30.4 ° C
30.4 °
30.4 °
51 %
0.5kmh
0 %
Пт
30 °
Сб
27 °
Нд
29 °
Пн
31 °
Вт
33 °