24 Жовтня 2021

Недорогий спосіб підвищити урожайність томатів

У порівнянні з багатьма іншими культурами, томати мають підвищену потребу в елементах живленя при вирощуванні.

Однак внесення нутрієнтів у вигляді добрив не завжди ефективно, оскільки останні можуть вимиватися, випаровуватися або утворювати нерозчинні сполуки в грунті.

Деякі фермери намагаються вирішити цю проблему шляхом збільшення кількості внесених хімікатів, що в підсумку призводить до зниження якості продукції, погіршення грунту і удару по екології.

Альтернативним рішенням є використання мікроорганізмів, що вивільняють для рослин азот і фосфор, які містяться в грунті. Проте в цілому такий спосіб не дуже вдало показав себе під час польових випробувань.

Цікаве рішення знайшла група китайських дослідників, яке полягає у використанні штаму HG2011 деревного гриба Ceriporia lacerata, що застосовується в медицині, очищенні стічних вод, виробництві цукру та біопалива.

Виявилося, що цей гриб активізує діяльність ферментів у грунті і підвищує здатність томатів засвоювати поживні речовини. Використання гриба також підвищило цукрово-кислотне співвідношення в томатах, а також вміст розчинного цукру і вітаміну С.

Таким чином, компост цього гриба може служити в якості дешевої добавки, здатної знизити потребу томатів у мінеральних добривах.

EurekAlert

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
рвані хмари
6.2 ° C
7.1 °
4.8 °
68 %
0.9kmh
75 %
Нд
8 °
Пн
8 °
Вт
11 °
Ср
12 °
Чт
11 °