16 Вересня 2021

Вчені з Великобританії відкрили механізм захисту фертильності рослин

Вчені Уорікського університету (Великобританія) виявили білки, які допомагають рослинам впоратися з погіршенням умов навколишнього середовища.

Дослідники вивчили молекулярні механізми, що дозволяють кукурудзі зберігати фертильність в умовах зростання температури. Йдеться про два білки групи Argonaute, що захищають гамети (статеві клітини) рослин.

Провівши досліди над сортами з нефункціональними білками, вчені з’ясували, що підвищення температури навколишнього середовища на 5 градусів Цельсія істотно знижувало фертильність чоловічих статевих клітин. Підвищення температури активувало невеликі ділянки РНК і білки Argonaute, що в результаті впливало на активність транспозонів – ділянок ДНК, здатних до копіювання самих себе в межах генома.

«По суті ми виявили, що коли рослини піддаються стресу від високих температур, вони активують керований РНК механізм контролю у вигляді малих РНК і білків Argonaute в репродуктивних клітинах, критичних для підтримки чоловічої фертильності і, в кінцевому підсумку, виживання рослин», – пояснює професор Хосе Гутьєррес-Маркос (Jose Gutierrez-Marcos).

Вважається, що розуміння молекулярних механізмів, що лежать в основі фертильності рослин, має вирішальне значення для забезпечення продовольчої безпеки.

Phys.org

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Значно зросли закупівельні ціни на соняшник, сою та ріпак

Закупівельні ціни на соняшник в Україні за...

Агропікнік Amazone 2021: обмін досвідом у дружній атмосфері

9 вересня 2021 року ДП «Амазоне-Україна» провело...

Погода

Kyiv
чисте небо
14.3 ° C
16.2 °
14 °
72 %
2kmh
0 %
Чт
16 °
Пт
20 °
Сб
17 °
Нд
17 °
Пн
10 °