05 Липня 2022

Вчені з Великобританії відкрили механізм захисту фертильності рослин

Вчені Уорікського університету (Великобританія) виявили білки, які допомагають рослинам впоратися з погіршенням умов навколишнього середовища.

Дослідники вивчили молекулярні механізми, що дозволяють кукурудзі зберігати фертильність в умовах зростання температури. Йдеться про два білки групи Argonaute, що захищають гамети (статеві клітини) рослин.

Провівши досліди над сортами з нефункціональними білками, вчені з’ясували, що підвищення температури навколишнього середовища на 5 градусів Цельсія істотно знижувало фертильність чоловічих статевих клітин. Підвищення температури активувало невеликі ділянки РНК і білки Argonaute, що в результаті впливало на активність транспозонів – ділянок ДНК, здатних до копіювання самих себе в межах генома.

«По суті ми виявили, що коли рослини піддаються стресу від високих температур, вони активують керований РНК механізм контролю у вигляді малих РНК і білків Argonaute в репродуктивних клітинах, критичних для підтримки чоловічої фертильності і, в кінцевому підсумку, виживання рослин», – пояснює професор Хосе Гутьєррес-Маркос (Jose Gutierrez-Marcos).

Вважається, що розуміння молекулярних механізмів, що лежать в основі фертильності рослин, має вирішальне значення для забезпечення продовольчої безпеки.

Phys.org

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Чому цьогорічного падіння врожаю не уникнути

Україна завжди відігравала роль потужного та надійного...

Як правильно провести десикацію для якісних жнив

Війна внесла корективи не лише в посівну,...

Бор для формування високої врожайності культур

Сьогодні застосування позакореневих підживлень мікроелементами (B, Zn,...

Погода

Kyiv
уривчасті хмари
20.6 ° C
22 °
19.8 °
82 %
1.4kmh
34 %
Вт
32 °
Ср
32 °
Чт
23 °
Пт
27 °
Сб
30 °