26 Жовтня 2021

Неякісні гербіциди можуть спровокувати пасинкування кукурудзи

Сучасні гібриди кукурудзи переважно мають одне стебло. Прояв кущистості — небажана ознака у виробництві культури, а її поява для виробників часто стає неприємною несподіванкою.

Наявність пасинків (особливо в посушливих районах) негативно впливає на врожай зерна і на загущення посівів. Оскільки пасинки — плодоносні органи, вони в збиток головному стеблу витягують із грунту своєю кореневою системою велику кількість вологи і поживних речовин.

Велика кількість пасинків ускладнює збирання кукурудзи на зерно, збільшуючи листостеблову масу.

На пасинкування кукурудзи впливають кілька факторів:

  1. Найперше, це – підвиди кукурудзи, більш схильні до кущення: цукрова кукурудза, розлусна та кремениста. Інші підвиди кукурудзи: зубоподібна, напівзубоподібна, крохмалиста та воскоподібна — менш схильні до кущення. Серед зубоподібних, кременистих та розлусних підвидів кущистість частіше проявляється у багатокачанних генотипів.
  2. Основним із факторів, що впливають на кущення рослин кукурудзи, є гербіциди. Підвищені дози гербіцидів, несвоєчасний обробіток рослин, генетично зумовлена чутливість деяких батьківських форм кукурудзи до дії окремих препаратів інколи призводять до пригнічення конуса наростання, що спричинює посилене кущення рослин кукурудзи. У результаті частина рослин гине, а інша продукує невеличкі качани, що суттєво зменшує урожай.
  3. До абіотичних чинників, що впливають на кущення кукурудзи, належать забезпеченість рослин вологою та поживними речовинами.
  4. Збільшення пасинків, як правило, спостерігають в умовах розріджених посівів кукурудзи і доброго забезпечення їх поживними речовинами та вологою. Також кущистість може проявлятись за наявності стресових факторів на початку вегетації: частіше — за повернення холодів у травні, рідше — за посухи і високих температур повітря.

Основними заходами боротьби з проявом кущистості кукурудзи є правильний добір гібридів для виробництва у господарстві з урахуванням місцевих умов.

Слід ретельно дотримуватися сортової технології вирощування гібридів, не використовувати сумнівні гербіциди.

Дотримання всіх вимог технології вирощування кукурудзи та правильний добір гібридів допоможуть забезпечити отримання одностеблової рослини в посівах та уникнути зайвих проблем.

vpoli.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Компанія «Сингента» запускає новий сезон аграрного реаліті-шоу на YouTube

20 жовтня на YouTube-каналі компанії «Сингента» стартував...

Компанія McConnel розробила автономний обприскувач

Компанія McConnel спільно з університетом Harper Adams...

Ціни на ріпак знову досягли рекордного рівня

Зростання вартості ріпаку відбулося через подорожчання нафти...

Погода

Kyiv
чисте небо
11 ° C
12.1 °
10 °
42 %
0.5kmh
0 %
Вт
10 °
Ср
11 °
Чт
14 °
Пт
13 °
Сб
15 °