24 Жовтня 2021

Незабаром добрив під сільгоспкультури може знадобитися менше

Вчені Інституту імені Бойса Томпсона (США) виявили особливу групу бактерій, які допомагають грибам і рослинам поглинати поживні речовини, які містяться в грунті.

Контроль таких бактерій і їх правильне використання в сільському господарстві може істотно знизити залежність аграріїв від мінеральних добрив.

Відомо, що арбускулярна мікориза встановлює симбіотичні зв’язки з коренями 70% всіх наземних рослин.

У результаті цих зв’язків рослини обмінюють жирні кислоти на азот і фосфор, що поставляються грибом (мікоризою). Проте мікориза не має необхідних ферментів для вивільнення цих хімічних елементів зі складних органічних сполук.

Об’єктом дослідження стали бактерії, що живуть на поверхні гіфи – нитковидного утворення гриба. Дослідники вивчили симбіоз двох різновидів арбускулярної мікоризи (Glomus versiforme і Rhizophagus irregularis) зі злаком Brachypodium distachyon в трьох різних типах ґрунту. З’ясувалося, що в гіфах двох видів грибів живуть дуже схожі бактеріальні утворення, склад яких помітно відрізняється від мікробіома грунту.

На думку глави дослідження Марії Харіссон (Maria Harrison), саме ці бактеріальні утворення відповідають за вивільнення іонів фосфору, і їх подальше вивчення дозволить істотно знизити потребу в традиційних добривах.

Також вчені мають намір вивчити і «бактеріальних хижаків», в результаті нападів яких інші бактерії вивільняють мінеральні речовини в грунт.

Phys.org

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
рвані хмари
7.6 ° C
8.7 °
5.2 °
76 %
0.9kmh
75 %
Нд
7 °
Пн
8 °
Вт
11 °
Ср
11 °
Чт
14 °