05 Липня 2022

Незабаром в Україні зими зі снігом може не бути зовсім, – кліматологи

Глобальне потепління спричиняє значні зміни клімату в усіх частинах світу, включаючи Україну.

Учасниця Міжурядової групи експертів зі зміни клімату Світлана Краковська розповіла, який варіант подальших змін клімату для України є найстрашнішим.

Наразі вітчизняні кліматологи виділяють кілька можливих сценаріїв подальшого розвитку подій. Кожен із них передбачає підвищення середньорічної температури. Це може призвести до того, що в Україні зникне звична для наших широт зима.

«Якщо ми не дослухаємося до науковців і будемо продовжувати використовувати викопні джерела енергії – то у нас буде найжорсткіший сценарій. За цим сценарієм в Україні в певні сезони температура може підвищитися й на 4-6 градусів. Це дійсно катастрофа, і це ми говоримо про середні оцінки. У цьому дослідженні у нас не було можливості оцінити екстремальні погодні явища, бо це потребує інших методик і багато інших ресурсів», – каже кліматологиня.

За її словами, це дуже важливо, бо зміна клімату якраз і проявляється в екстремальних погодних явищах, і українці це відчувають на собі. Навіть за середніми оцінками йдеться про те, що в Україні не буде зими взагалі.

«Це не виключає періодів морозів, але в середньому, скажімо так, температура буде вище нуля й не буде снігового покриву. Далі йде каскад наслідків: не буде снігового покриву – буде менше вмісту вологи в ґрунті, і менше відбуватиметься наповнення річок. Водні ресурси страждатимуть й будуть зміни в екосистемах – не вимерзатимуть шкідники. Тобто, далі йде цілий каскад впливів і ризиків», – резюмувала Краковська.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Чому цьогорічного падіння врожаю не уникнути

Україна завжди відігравала роль потужного та надійного...

Як правильно провести десикацію для якісних жнив

Війна внесла корективи не лише в посівну,...

Бор для формування високої врожайності культур

Сьогодні застосування позакореневих підживлень мікроелементами (B, Zn,...

Погода

Kyiv
уривчасті хмари
20.6 ° C
22 °
19.8 °
82 %
1.4kmh
34 %
Вт
32 °
Ср
32 °
Чт
23 °
Пт
27 °
Сб
30 °