Новий модельний ряд колісних тракторів Fendt 900 Vario

83

Влітку минулого року на заводі Fendt відбулась презентація абсолютно нової серії колісних тракторів – Fendt 900 Vario. Нові моделі орієнтовані на індивідуальні вимоги великих сільгосппідприємств, фермерських господарств і підприємств-підрядників по всьому світу. Безліч технічних родзинок, відносно невелика власна вага і стильний новий дизайн – запорука широти сфери застосування та всесвітньої популярності нової техніки. Завдяки цьому модельному ряду історія успіху серії 900 Vario, що розпочалася на виставці «Агрітехніка-1995» з моделі Fendt Favorit 926 Vario, отримала яскраве продовження.

Нова лінійка Fendt 900 Vario включає в себе 5 потужних і водночас компактних моделей (930 Vario, 933 Vario, 936 Vario, 939 Vario і 942 Vario) в діапазоні потужності 296–415 к. с. (згідно з ECE R120), що розмістилися, таким чином, між моделями серій Fendt 800 Vario і 1000 Vario. А старша в 900-й лінійці модель Fendt 942 Vario вперше рішуче переступила рубіж у 400 к. с.

Заслуживши славу універсальних тракторів великої потужності, 900-та серія може похвалитися широкою сферою застосування. Розроблені насамперед для важких тягових робіт або робіт із використанням валу відбору потужності, машини 900-ї серії настільки ж добре підходять і для транспортування вантажів зі швидкістю до 60 км/год. Невелика власна вага в межах  11,7 тонн, а також інтегрована система регулювання тиску в шинах VarioGrip дають можливість  використовувати цю серію для робіт, що потребують невеликого тиску на ґрунт і високої потужності тяги. Завдяки модульній конструкції, що дозволяє встановлення заднього валу відбору потужності, переднього валу відбору потужності, системи реверсивного ходу, а також великої кількості гідравлічних, навісних і підіймальних пристроїв, машини цієї серії можна агрегатувати з різноманітним причіпним обладнанням.

НОВА ТРАНСМІСІЯ ТА ДВИГУН

Усі моделі нової 900-ї серії комплектуються абсолютно новим, розробленим спеціально для Fendt 6-циліндровим двигуном MAN з робочим об’ємом 9 л і турбіною із змінною геометрією (VTG). Комбінація двигуна і коробки Vario TA 300 утворює систему трансмісії Fendt VarioDrive.

Як і в серії 1000, у нових тракторах 900-ї серії застосовується орієнтована на значні резерви потужності концепція низької частоти обертання двигуна Fendt iD. Номінальна частота обертання становить 1700 об/хв. На холостому ходу вона дорівнює 650 об/хв. А максимальної швидкості 60 км/год нові Fendt 900 Vario досягають на економічних 1450 об/хв, 50 км/год – на 1200 об/хв, для 40 км/год достатньо всього лише 950 об/хв. Максимальний крутний момент у межах 1970 Нм досягається у верхній моделі лінійки Fendt 942 Vario вже при 1100 об/хв.

news-12-highПід час роботи над серією Fendt 900 Vario також було застосовано новий стандарт токсичності відпрацьованих газів – Євро 5. Очищення вихлопних газів у нових тракторах здійснюється методом нейтралізації за допомогою дизельного каталізатора окислення, технології зниження викидів оксидів азоту SCR (Selective Catalytic Reduction). Двигун MAN має систему розподіленого вприскування Common-Rail з робочим тиском 2500 бар, що дає можливість оптимізувати процес згоряння палива.

БІЛЬШЕ ПОТУЖНОСТІ ЗАВДЯКИ ВИСОКОЕФЕКТИВНІЙ ГІДРАВЛІЧНІЙ СИСТЕМІ

Нова лінійка Fendt 900 Vario обладнана гідравлічною системою модульної конструкції. В системі використовується два гідравлічних насоси продуктивністю 165 або 220 л/хв.

Крім того, доступний вибір високопродуктивного гідравлічного обладнання із продуктивністю 430 л/хв і двома незалежними один від одного контурами. Два автономних поршневих насоси забезпечують необхідні показники подачі тиску в кожному з двох цих контурів. Об’ємна витрата першого регульованого насоса становить 220 л/хв, другого – 210 л/хв. Завдяки вбудованим клапанам обмеження тиску насоси у всіх ситуаціях подають у свої контури потрібний обсяг оливи при відповідних показниках тиску. Висока пропускна здатність гідравлічної системи ідеально поєднується з концепцією низької частоти обертання двигуна Fendt iD.

КАБІНА

Кабіна трактора з усіма елементами управління є робочим місцем оператора. Водночас із серією Fendt 900 Vario відбувся і дебют кабін нового класу: Fendt Life Cab.

Завдяки абсолютній сумісності вузлів і систем вся техніка лінійки 900 Vario дає змогу виводити всі машинні дані в режимі реального часу. Дистанційний базовий пакет Ready включає в себе все необхідне для цього обладнання, що здійснює запис і подальшу передачу даних різним службам.

FENDT CONNECT

Fendt Connect – система телематики, розроблена для аналізу та управління процесом використання машини. Вона зчитує дані машини, зберігає й аналізує їх. Передача даних здійснюється через мобільний зв’язок. А це дає змогу використовувати просторово незалежну систему менеджменту автопарку та оптимізувати всі налаштування кожної машини.

Для цього поряд із даними про місцезнаходження машини реєструються також дані, що передаються через CAN-шину трактора. Власник транспортного засобу отримує на комп’ютер або смарт-пристрій найрізноманітнішу інформацію, наприклад, про стан і маршрути руху трактора на карті, витрату палива, швидкість і час роботи машини, а також дані про її завантаження. Крім цього, відображаються також повідомлення про помилки та інтервали сервісного обслуговування.

Система Fendt Connect пропонує два варіанти використання: по-перше, контроль даних машини, а по-друге, роботу з сервісними пропозиціями дилерів

За згоди власника тракторів дилер теж може отримати доступ до даних щодо конкретної одиниці. Швидкий перегляд інформації про майбутнє сервісне  обслуговування або коди помилок робить можливим так зване превентивне обслуговування (Predictive Maintenance): попереджає про роботи з обслуговування тієї чи іншої машини. При цьому право розпоряджатися всіма даними машини завжди залишається за її власником. Виробничі показники або агрономічні дані в жодному разі не зберігаються і не передаються третім сторонам.

ОПТИМАЛЬНЕ ЗЧЕПЛЕННЯ ІЗ ҐРУНТОМ

Нова лінійка Fendt 900 Vario розроблена для важких тягових робіт на полях всіх країн світу. Завдяки вже знаменитим мостам трактори цієї серії відрізняються широким розмаїттям варіантів шин і ширини колії. Також було вдосконалено розрахований на повну потужність двигуна передній міст із незалежною гідропневматичною підвіскою, незмінною для Fendt.

Як відомо, повністю інтегрована система регулювання тиску в шинах VarioGrip опційно пропонується також і в новій, 900-й серії. Однак особливо слід звернути увагу на те, що відтепер можна регулювати тиск у шинах тракторів зі здвоєними шинами. У тому числі й під час руху.

Якщо в систему попередньо було введено будь-які параметри для виконання певного завдання, вперше інтегрована в термінал Vario 900-ї серії система Fendt Grip Assistant надає операторові допомогу при виконанні налаштувань: визначає оптимальне баластування і потрібний тиск у шинах для заданої швидкості або ж обчислює найкращу робочу швидкість і оптимальний тиск у шинах, коли  баластування трактора вже виконано.

Для найбільш ефективної передачі закладеної в трактор потужності й тягового зусилля на ґрунт, а також збільшення площі контакту для 900-го модельного ряду пропонуються нові шини з максимальним діаметром 2,20 м (750/70R44).

Крім потужності та довговічності, багатьох користувачів 900-ї серії цікавлять також питання безпеки, комфорту чи простоти управління. Нова лінійка 900 Vario розставляє акценти і тут.

ІНФОРМАЦІЙНО-РОЗВАЖАЛЬНА СИСТЕМА

Вперше в цій серії опційно запропоновано інформаційно-розважальну систему, що контролюється через термінал трактора. Новий пристрій гучного зв’язку класу High-End включає в себе вісім об’єднаних у єдину мережу мікрофонів у даху кабіни, що пригнічують сторонні шуми й посилюють мовний сигнал. Результат – чудове звучання, в тому числі й під час польових робіт.

Крім того, в систему вбудовано новий радіоприймач, що охоплює всі частоти та хвилі (FM/AM/DAB+/HD Radio) і забезпечує таким чином чудовий прийом у будь-якій точці світу. Нова звукова система дає змогу відтворювати також зовнішні аудіоджерела (Bluetooth/USB/AUX-in). Сама система доступна у двох варіантах виконання: як пакет Infotainment із чотирма динаміками або преміум-версія акустичної системи 4.1 з вбудованим у звукову панель сабвуфером. Дві антени інтегровані в бічні вікна зі зміщенням 90° одна відносно одної, що гарантує надійний і дуже якісний прийом.

ЕФЕКТИВНЕ З’ЄДНАННЯ ТРАКТОРА І ПРИЧІПНОГО ЗНАРЯДДЯ ЗАВДЯКИ ФУНКЦІЇ TIM READY

Управління навісним і причіпним обладнанням, сумісним із шиною ISOBUS, здійснюється інтуїтивно через термінал Vario. Система TIM (Tractor Implement Management) забезпечує автоматичну оптимізацію налаштувань трактора та навісного знаряддя, підвищуючи таким чином загальну продуктивність трактора й агрегату.

Крім моделей Fendt 900 Vario, функція TIM ready доступна як опція для всіх серій, що мають термінал Vario розміром 10,4 дюйма.

При використанні TIM-сумісних інструментів, наприклад, комбінованих причіп-навантажувачів Fendt Tigo XR, система дає змогу контролювати й певні функції трактора, зокрема, швидкість руху.

FENDT TI HEADLAND: ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ НА РОЗВОРОТНІЙ СМУЗІ

Лише одного натискання кнопки достатньо для автоматичного запуску процесу розвороту на розворотній смузі з використанням системи Variotronic TI. Окремі операції цього процесу запускаються завдяки комбінації системи Variotronic TI автоматично з системою ведення по лінії VarioGuide. Так, наприклад, опускання задньої гідравліки виконується автоматично в момент досягнення встановленої системою VarioGuide позиції на лінії розвороту. Крім того, процес розвороту може тепер здійснюватися і автоматично з Variotronic TI Turn Assistant; машина при цьому виконує весь цикл розвороту з урахуванням характеристик розворотної смуги (геометрії та розмірів оброблюваних площ). Крім моделей Fendt 900 Vario, ця функція доступна як опція для всіх серій у варіанті ProfiPlus, що мають термінал Vario з розміром 10,4 дюйма.

Леонід Кулик, технічний експерт

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2020

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram